• Головна
  • Мешканців Черкас та області закликають погасити заборгованості за світло до 20 числа: можливе блокування рахунків
19:30, 6 червня
Надійне джерело

Мешканців Черкас та області закликають погасити заборгованості за світло до 20 числа: можливе блокування рахунків

Мешканців Черкас та області закликають погасити заборгованості за світло до 20 числа: можливе блокування рахунків

6 травня набув чинності закон, який повертає арешти рахунків абонентів, які заборгували державі за спожиту електроенергію.

Зважаючи на це, у ТОВ “Черкасиенергозбут” вкотре закликали мешканців міста та області погасити заборгованості, які у них є. Інакше товариство буде змушене звернутися до суду і через виконавчу службу заблокувати рахунки боржників у банківських та інших фінансових установах.

Окрім цього споживачі, які мають заборгованість, будуть змушені сплатити судовий і виконавчий збір.

Які зміни відбулися

Положення про тимчасове (на час воєнного стану) припинення звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника віднедавна припинило свою дію.

6 травня був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану». Ним зокрема внесено зміни до Закону України «Про виконавче провадження», а пункт 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» викладено у новій редакції.

Згідно з цими змінами, державні та приватні виконавці знову мають право на звернення щодо стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника.

Як відбуватиметься процес стягнення заборгованості

Як розповів у коментарі 18000 начальник юридичного відділу “Черкасиенергозбуту” Дмитро Борисов, за законом, кожен споживач має оплатити вартість спожитої електроенергії до 20 числа. У зворотньому випадку товариство надсилає боржнику вимогу добровільно сплатити борг. Коли абонент не реагує, на нього можуть подати позов до суду з метою примусового стягнення заборгованості. У цивільній інстанції рішення набирає законної сили через місяць. Із ним товариство вже може звертатися в органи державної виконавчої служби, які примусово стягують заборгованість із боржника.

Чиї рахунки можуть арештувати в першу чергу

Як зазначив Дмитро Борисов, боржником вважається кожен абонент, який не заплатив за спожите електропостачання до 20 числа наступного місяця. Проте зазвичай, щодо таких боржників жодних дій “Черкасиенергозбут” не вчиняє.

– До одноразових затримок із оплатою ми ставимося лояльно, адже все може бути. У людини могли виникнути якісь непереборні обставини, які завадили їй вчасно оплатити рахунок. Аналізуючи питання оплат, ми звертаємо увагу на дві речі: період заборгованості, а також суму. Адже один споживач може за місяць спожити електроенергії на 500 гривень, а інший – на 10 тисяч. Якщо сума заборгованості велика або людина тривалий час не платить і не реагує на наші повідомлення, ми будемо змушені звертатися щодо стягнення боргу в судовому порядку, – говорить юрист.

Скільки вже заборгували за світло черкасці

Сума, яку черкасці заборгували за спожиту електроенергію станом на початок червня, становить 41 мільйон грн. Така заборгованість виникла у 78 563 споживачів.

Як погасити борг

Для уникнення судових тяганин “Черкасиенергозбут” закликає населення добровільно погасити заборгованість. Після проведення оплати слід повідомити про це працівників свого центру обслуговування споживачів. Якщо виникають фінансові труднощі, можна укласти договір реструктуризації боргу і сплачувати його поступово.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комунальні послуги #платежі #борги #арешт рахунків
Оголошення
live comments feed...