• Головна
  • Черкаси відзначають День міста 4 червня
11:00, 4 червня
Надійне джерело

Черкаси відзначають День міста 4 червня

Черкаси відзначають День міста 4 червня

У першу неділю червня Черкаси відзначають День міста. Цьогоріч ця подія припадає на 4 червня. Кожного року у проходять урочисті заходи, які нагадують мешканцям про історію славетного міста.

За інформацією деяких джерел, день міста припадає на третю неділю вересня. Однак, згідно Статуту територіальної громади Черкас від 16 липня 2007 року та доповнень, які були внесені пізніше, подія відзначається в першу неділю червня.

Історія міста Черкаси

Місто було засноване за часів Київської Русі. 500 років тому центром міста Черкаси був відомий сьогодні сквер Богдана Хмельницького.

Славетне місто було засноване у 1286 році на березі Дніпра. Перші свідчення про місто у письмі датуються 1395 роком в Супральському літописі. Хан Менглі-Гирей також згадував про місто у ярлику. В 1482 році кримсько-татарська орда не скорила Черкаси, хоча захопила 11 міст починаючи з Києва і до Житомира.

У національно-визвольній боротьбі народу України проти Речі Посполитої, якою керував гетьман Богдан Хмельницький, Черкаси відіграли важливу роль.

Остафієм Дашкевичем - черкаським старостою, ще до заснування Запорізької Січі був розроблений проєкт захисних споруд на березі Дніпра. Він був переданий до литовського сейму. Завдяки цій ідеї, одним з наймогутніших осередків козацької республіки того часу стали Черкаси. Уже протягом 735 років місто святкує свій день.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день міста #Черкаси #4 червня
Оголошення
live comments feed...