• Головна
  • Моніторинг пляжів Черкащини напередодні старту купального сезону: що виявили фахівці
08:00, 2 червня
Надійне джерело

Моніторинг пляжів Черкащини напередодні старту купального сезону: що виявили фахівці

Моніторинг пляжів Черкащини напередодні старту купального сезону: що виявили фахівці

На пляжах та на водних об'єктах області державною установою “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” з 1 червня 2023 року розпочато моніторинг якості води у водоймах.

Перевірка місць відпочинку над водою Центром проводяться відповідно до плану моніторингових досліджень об'єктів довкілля на 2023 рік.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Черкаська міська рада визначила офіційні комунальні та приватні пляжі станом на 1 червня 2023 року в місті Черкаси, а саме:

  • “Митницький”;
  • “Казбетський”;
  • “Соснівський”;
  • “Живчик”;
  • ТОВ “Фабрика кави”;
  • “Бочка”;
  • ТОВ “Берег 2007”.

В районах та містах Черкаської області органи місцевої влади взяли під контроль 18 місць відпочинку для людей та пляжі смт. Чорнобай, м. Умань, м. Сміла, м. Ватутіне, Чигиринському та Городищенському районах.

У зв'язку з тим, що відсутні захисні споруди, заборонено відпочивати на воді в окремих територіальних громадах з метою безпеки. Мешканцям громад радять не перебувати біля водойм та в місцях відпочинку і не скупчуватися на відкритій місцевості.

Фахівці центру відібрали та дослідили 28 проб води. Санітарно-хімічні та бактеріологічні показники на пляжах “Казбетський” та “Митницький” перевищили індекс ЛКП (лактопозитивної кишкової палички).

На водоймах та місцях массового відпочинку у м. Умань, м. Сміла, м. Жашків, м. Кам'янка також було виявлено паличку.

Перевищений показник ЛКП означає, що водойми забруднені бактеріями, які під час потрапляння у шлунково-кишковий тракт можуть викликати гострі кишкові інфекції, які є небезпечними для дітей.

Встановлено інформаційні щити, які нагадують про те, що відпочивати або купатися заборонено на пляжах “Казбетський” та “Митницький” в місті Черкаси.

ДУ “Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ” протягом літнього сезону буде систематично продовжувати дослідження води водойм у місцях, які відведені для рекреаційного використання і купання. Інформація про дослідження буде передаватися громадськості і органам місцевої влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пляжах #Черкаської області #водоймах #місцях відпочинку
Оголошення
live comments feed...