• Головна
  • Черкаське підприємство, яке незаконно видобувало корисні копалини, оштрафували на 12 млн. грн.
13:00, 1 червня 2023 р.
Надійне джерело

Черкаське підприємство, яке незаконно видобувало корисні копалини, оштрафували на 12 млн. грн.

Черкаське підприємство, яке незаконно видобувало корисні копалини, оштрафували на 12 млн. грн.

Рішенням господарського суду Черкаської області було призначено стягнути з підприємства шкоду, яку понесла держава внаслідок самовільного користування надрами (гнейс). Справу розглядали за позовом прокурорів спеціалізованої екологічної прокуратури. Про це повідомили в Черкаській обласній прокуратурі.

Попри відсутність спеціального дозволу на користування надрами, керівник підприємства видобував корисні копалини в одному з кар’єрів Черкащини.

В результаті було видобуто 4200 м3 корисних копалин загальнодержавного значення, чим завдало навколишньому природному середовищу шкоди на понад 12 млн грн.

Наразі позов прокурора задоволено в повному обсязі. Після того, як судове рішення набуде законності, прокуратурою будуть здійснені дії щодо його реального виконання.

Обвинувальний акт стосовно колишнього керівника вказаного підприємства, яке видобувало корисні копалини без дозвільних документів, порушуючи правила охорони та використання надр, перебуває на розгляді в суді (ч. 4 ст. 240 КК України).

Варто зауважити, що корисні копалини є непоновлюваними природними ресурсами, геологічна швидкість утворення яких значно відстає від швидкості споживання людиною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#корисні копалини #незаконний видобуток
Оголошення
live comments feed...