• Головна
  • Рахунки українських пенсіонерів блокують за комунальні борги: чи законно це
15:00, 30 травня
Надійне джерело

Рахунки українських пенсіонерів блокують за комунальні борги: чи законно це

Рахунки українських пенсіонерів блокують за комунальні борги: чи законно це

З травня 2023 року банківські рахунки українців почали масово блокувати за різні види заборгованості. Не стали винятком навіть пенсіонери, які не розрахувались за житлово-комунальні послуги.

Про те, чи законно вчиняти такі дії щодо людей пенсійного віку, розповіли на профільному порталі Napensii.

За словами представників українських банків, протягом воєнного стану пенсійні рахунки мають перебувати під захистом, а подібні блокування можуть бути елементарною помилкою.

У пресслужбі одного з банків розповіли, як діяти у разі блокування пенсійного рахунку органами Державної виконавчої служби чи приватними виконавцями.

До виконавця слід звернутися із довідкою про те, що рахунок призначений для отримання пенсійних коштів. Після цього його мають розблокувати.

Також, згідно з правилами, арешти на суму у розмірі 13,4 тис. грн мають знімати зі звичайних рахунків. При цьому сама фінустанова не має права цього робити, тільки - судові виконавці.

Операції із заблокованими рахунками

Раніше у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, що із заблокованих рахунків дозволено, окрім користування сумою у 13,4 тис. грн на місяць, сплачувати податки та збори.

У випадку арешту коштів на декількох рахунках або наявності більш ніж одного виконавчого провадження, дозволено визначити тільки один рахунок в одній фінустанові для операцій.

Для визначення такого рахунку необхідно звернутися у виконавчі органи, які арештували кошти, із заявою в електронній або письмовій формі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#блокування рахунків #пенсіонери #заборгованість #комунальні послуги
live comments feed...