• Головна
  • Мобілізація у червні 2023: 5 важливих питань, про які потрібно знати
11:00, 29 травня
Надійне джерело

Мобілізація у червні 2023: 5 важливих питань, про які потрібно знати

Мобілізація у червні 2023: 5 важливих питань, про які потрібно знати

Стало відомо, чи будуть змінені умови мобілізації для громадян України у червні 2023 року, та що мають знати військовозобов'язані.

Оскільки ворог продовжує війну в нашій державі, тому досі триває загальна мобілізація та воєнний стан. Чоловікам від 18 до 60 років вручають повістки.

Хто може бути мобілізований у червні

Повістки можуть отримати ті, хто:

  • за станом здоров'я та військовим досвідом є придатними до служби;
  • чоловіки від 28 до 60 років, які не мають досвіду служби у ЗСУ, але за станом здоров'я є придатними;
  • чоловіки віком від 28 до 60 років, які є обмежено придатними до служби під час військового стану та непридатними у мирний час;
  • чоловіки віком від 18 до 60 років, які є знятими або виключеними з військового обліку, але визнані придатними або обмежено придатними під час військового стану.

Як будуть видавати повістки

Недавно було змінено положення про ТЦК та СП, що дозволяє вручати повістки співробітниками військкоматів військовозобов'язаним чоловікам незалежно від їх місця проживання та перебування на військовому обліку.

Вручення повістки оскаржити не можна, а треба з'явитися у вказаний час за вказаною адресою.

Чи можуть мобілізувати чоловіків, які мають подвійне громадянство

Адвокат Ростислав Кравець роз'яснив, що чоловіки, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон не підлягають мобілізації. Вони повинні бути зняті з військового обліку в Україні, навіть якщо повідомили про наявність другого громадянства.

Які будуть зміни у роботі ВЛК

Військово-лікарські комісії влітку будуть працювати при комунальних і державних закладах охорони здоров'я. Також можна буде оформлювати довідку про обставини поранення, контузії чи каліцтва за спрощеною процедурою під час воєнного стану.

Чи будуть мобілізовувати у червні студентів

Адвокат пояснює, що студенти мають відстрочку від армії на весь період навчання. Під час канікул студент може отримати повістку, але лише для того, щоб уточнити дані, а не мобілізувати його. Проте, якщо він буде відрахований з навчального закладу, тоді не вважатиметься студентом і може бути мобілізованим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #у червні #військовозобовязані #студенти
Оголошення
live comments feed...