• Головна
  • Чи буде запроваджено одностатеві партнерства в Україні: стала відома відповідь Зеленського
13:00, 27 травня
Надійне джерело

Чи буде запроваджено одностатеві партнерства в Україні: стала відома відповідь Зеленського

Чи буде запроваджено одностатеві партнерства в Україні: стала відома відповідь Зеленського

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевого та різностатевого партнерства, підписану українцями.

Він наголосив на тому, що над запровадженням інституту цивільного партнерства Міністерство юстиції України вже працює. Таке пояснення було опубліковано на сайті електронних петицій 26 травня .

За заявою Володимира Зеленського, Україна наближається до європейських стандартів, де немає дискримінації. Президент України наголосив на тому, що воєнний стан в Україні є перешкодою для ухвалення законопроекту про одностатеві шлюби. Під час його дії є неможливими зміни Конституції України.

Розглядаючи влітку минулого року петицію щодо одностатевих шлюбів, я акцентував на тому, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157 Конституції України). Тож я звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства, - написав Володимир Зеленський.

Законопроект Мін'юсту буде регулювати майнові та немайнові права партнерів, котрі не знаходяться у шлюбі, щоб не було дискримінації.

Володимир Зеленський також підкреслив, що було висловлено зауваження та запропоновано нові пропозиції профільним комітетом та уповноваженими органами влади щодо наповнення законопроекту № 9103.

Петиція про легалізацію цивільного партнерства одностатевих та різностатевих пар у квітні 2023 року набрала необхідну кількість голосів. У березні 2023 року законопроект № 9103  був поданий на розгляд  до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одностатеві шлюби #петиція #Володимир Зеленський
Оголошення
live comments feed...