• Головна
  • Трійця-2023: на яку дату припадає одне з найбільших християнських свят
15:30, 22 травня
Надійне джерело

Трійця-2023: на яку дату припадає одне з найбільших християнських свят

Трійця-2023: на яку дату припадає одне з найбільших християнських свят

Трійця не має закріпленої календарної дати і щороку припадає на 50-й день після Великодня. У 2023 році християни східного обряду відзначатимуть це свято 4 червня, а християни західного тижнем раніше - 28 травня. Цей день також називають Зелені святки або П'ятидесятниця на честь сходження Святого Духа.

Причина різних дат у різниці між юліанським та григоріанським календарем

Свято починається з урочистих богослужінь – у ніч на Трійцю служиться вечірня з молитвами про дарування Святого Духа. Церква згадує, як Він зійшов на апостолів. Цей день також вважається днем народження Христової Церкви.

Традиційно напередодні свята віряни прикрашають свої помешкання травами та зеленими гілками, звідси і постала назва "Зелені свята". З цією ціллю застосовують любисток, чебрець, полин тощо. Ікони оздоблюють м'ятою та гілками берези.

У цей день прийнято ходити в гості абро запрошувати близьких до себе. Крім того, раніше на Трійцю любили засилати сватів. Вважалося, що якщо заручитися на Трійцю, а весілля зіграти на Покрову (14 жовтня), то подружжя житиме у парі довго і щасливо.

Що не можна робити на Трійцю:

  • фізично працювати вдома;
  • шити, в'язати, вишивати;
  • сваритися, конфліктувати та лихословити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трійця #свято #церковне свято
Оголошення
live comments feed...