• Головна
  • Релігійні свята за новим стилем: вийшов новий церковний календар, надрукований УГКЦ
14:30, 22 травня
Надійне джерело

Релігійні свята за новим стилем: вийшов новий церковний календар, надрукований УГКЦ

Релігійні свята за новим стилем: вийшов новий церковний календар, надрукований УГКЦ

З 1 вересня 2023 року віряни Української греко-католицької церкви розпочнуть святкувати свята за новим стилем. У зв'язку з цим виникла необхідність внести зміни у церковному календарі, який надійшов у продаж у березні.

Михайло Квасюк - керівник прес-служби Львівської архиєпархії розповів, що цей календар швидко розкупили. Затвердив його Максим Тимо. Він є членом патріаршої літургійної комісії, та створює церковний календар.

Максим Тимо розпочав роботу над зміною календаря відразу, коли голова Української греко-католицької церкви заявив про початок нової календарної реформи на цей рік.

У мене був готовий календар, оскільки реформа почнеться з вересня, то чотири місяці потрібно було змінити, щоб зорієнтувати людей, тому що виникає багато запитань коли святкувати Миколая, Михайла, Покрови. Для того вирішили, як тільки Блаженніший Святослав розповів про цю реформу - відразу переробити ці 4 місяці, - розповідає член патріаршої літургійної комісії УГКЦ.

За його словами, церковний календар поділений на два цикли: рухомі дати свят і нерухомі. Нова календарна реформа стосується свят, які є стабільними. У календарі нічого нового немає, а тільки змінено дати релігійних свят. Наприклад: Різдво буде святкуватися 25 грудня, Миколая - 6 грудня, Михайла - 8 листопада, свято Покрови - 1 жовтня.

Підготували навіть спеціальний супроводжуючий додатковий файл до календаря, де перераховані змінені дати святкування іменин.

У той же час Православна церква України поки що не робила заяв щодо того, коли планується перехід на новий календар святкувань.

Це питання потрібно глибоко вивчати. Тому що, як чутно зі ЗМІ, що не всі люди готові перейти на новий календар. Багато привикли святкувати Різдво 7 січня. Ціі питання потрібно добре вивчити, і тоді тільки вирішувати, - говорить секретар управління Львівської єпархії ПЦУ Руслан Матвієнко.

Засідання Архієрейського собору ПЦУ відбудеться 22 травня. Про це повідомляє інформаційний ресурс Духовний фронт України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церковний календар #новим силем #свята
Оголошення
live comments feed...