• Головна
  • День вишиванки 2023: історія свята та коли цьогоріч святкуватимуть
12:00, 17 травня
Надійне джерело

День вишиванки 2023: історія свята та коли цьогоріч святкуватимуть

День вишиванки 2023: історія свята та коли цьогоріч святкуватимуть

Свято вишиванки відображає багату історію українського народу. У цей день українці одягають традиційний національний одяг - вишиванки. Вишита сорочка самоідентифікує націю і традиції, та є патріотичним святом.

Національне свято вишиванки 2023

В Україні кожного року це свято відзначають у третій четвер травня. Отже, день вишиванки у цьому році припадає на 18 травня. Воно було започатковане у 2006 році з метою вшанування національної культури та підтримки традиційного українського національного одягу.

Подія набула міжнародного масштабу, оскільки українці, які проживають у різних країнах, також відзначають це свято. Це зберігає національну ідентичність і культурні традиції, та є важливим.

У зв'язку з війною в Україні жодних святкувань у День вишиванки не відбувається. До 24 лютого 2022 року проводились різні масові заходи, концерти, ярмарки та дефіле вишиванок.

Як виникло свято вишиванки в Україні

Леся Воронюк - студентка факультету історії політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ініціювала акцію “Всесвітній день вишиванки”.

На початку цієї традиції вишиваний одяг в цей день одягали лише кілька студентів та викладачів факультету. Проте, кожного року зростала кількість бажаючих святкувати це національне свято.

На сьогодні день вишиванки в Україні і за кордоном святкують мільйони людей. Це велика національна ідея демонструє національний код та власну самоідентифікацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вишиванка #день вишиванки
Оголошення
live comments feed...