• Головна
  • Ці продукти шкідливі для мозку: американські вчені опублікували список
15:00, 15 травня
Надійне джерело

Ці продукти шкідливі для мозку: американські вчені опублікували список

Ці продукти шкідливі для мозку: американські вчені опублікували список

Професор інтегративної біології та філософії Каліфорнійського університету Фернандо Гомес-Пінілья розповів, що одним із головних способів зберегти і підтримати здоров'я мозку є правильний раціон харчування.

Багато американських учених останніми роками рекомендують дотримуватися середземноморської дієти в різних її варіантах. Вони вважають, що харчування за середземноморським меню дасть змогу зберегти здоров'я нервової системи. Однак від вживання деяких продуктів вони все-таки радять утриматися.

Смажені страви

Найшкідливішими визнають продукти, обсмажені в олії, - сирні палички, картопля фрі, нагетси, цибулеві кільця, риба в клярі. Речовини, що утворюються в процесі смаження, сприяють значному підвищенню холестерину.

Доктор медичних наук з Каліфорнійського університету Беатріс Голомб розповідає, що транс-жири погіршують пам'ять у чоловіків, які перебувають у періоді високої продуктивності. Вживання транс-жирів підвищує ризик виникнення деменції.

Шоколад

Корисним для мозку вважають чорний шоколад, але і в цьому випадку є підводні камені. Дослідження показують, що какао-дерева, які ростуть у Перу, накопичують у плодах досить велику кількість кадмію. Потім кадмій потрапляє в готовий продукт, тому вчені рекомендують не з'їдати більше однієї порції чорного шоколаду на добу.

Солодкі напої

Дослідники повідомляють, що виявлено залежність між порушеннями роботи мозку і дієтою з високим вмістом рафінованого цукру. Вкрай великий його вміст у солодких газованих напоях, тому від них бажано відмовитися повністю. Також шкідливі для мозку напої зі штучними замінниками цукру.

Алкоголь

Величезний вплив на роботу мозку відмовляє і непомірне вживання алкоголю. Щоденне вживання протягом тривалого часу навіть здатне фізично зменшити об'єм мозку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вчені #дослідження #мозок #вплив #алкоголь #цукор
Оголошення
live comments feed...