• Головна
  • Вимкнення електроенергії: в ДТЕК назвали терміни
12:00, 15 травня
Надійне джерело

Вимкнення електроенергії: в ДТЕК назвали терміни

Вимкнення електроенергії: в ДТЕК назвали терміни

Дефіцит електроенергії буде спостерігатися в Україні літом через ремонтні роботи блоків атомних електростанцій. Проте, цей дефіцит планують покрити за рахунок імпорту.

Про це розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі інформаційного телемарафону, та зазначив, що всім блокам усіх станцій потрібен ремонт. 4 блоки уже ремонтують.

Ми активно працювали у зимку. 4 блоки уже ремонтуються, на 5-му блоці розпочинається ремонт для нормального забезпечення функціонування системи зимою. Тому такі заходи є необхідними. Що стосується дефіцу, який може виникнути влітку, то це може відбуватися у червні та липні, - повідомив він.

Імпортна електроенергія покриє цей дефіцит, як зазначив пан Сахарук.

Тож потрібно буде робити те, що ми уже робили в січні та лютому, коли частково покривали дефіцит електроенергії за рахунок імпорту з ЄС, - сказав виконавчий директор ДТЕК.

Він зазначив, що експортувати електроенергію Україна звичайно не зможе під час планових ремонтів. Тому в кінці травня, червні та липні під час активних ремонтних робіт експорту не буде, тільки імпорт.

Я вважаю, що тільки завдяки імпорту електроенергії є можливість перекрити дефіцит, який виникне під час ремонтних робіт, тому до віялових відключень не дійде, - сказав він.

Також па Сахарук зазначив, що наступна зима може бути проблемою.

Це все тому, що країна увійде у наступну зиму з набагато меншим запасом потужності. 75% теплової генерації пошкоджено, або знищено. Тільки у нашій компанії підлягають ремонту 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 ГВт, і на це потрібно 5,5 мільярдів гривень. Тому відключення можливі не зараз, а зимою, - повідомив виконавчий директор ДТЕК.

Енергосистема України

Станом на 20 квітня нанесені загальні збитки російськими ракетами оцінюються в мільярди доларів. З жовтня 2022 року по квітень 2023 за даними Міністерства оборони України ворог здійснив 15 масових ракетних атак по нашій території. Тільки за цей період вони запустили більше 20 крилатих балістичних ракет.

Міністерство енергетики повідомляло що в загальному пошкоджено було 50% енергосистеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вимкнення електроенергії #ремонтні роботи #терміни
Оголошення
live comments feed...