• Головна
  • Трійця 2023: коли буде і як її святкувати
19:45, 14 травня
Надійне джерело

Трійця 2023: коли буде і як її святкувати

Трійця 2023: коли буде і як її святкувати

Трійця, яку також називають Зелені святки, - одне з 12 двунадесятих церковних свят, кожне з яких прив'язане до земних подій у житті Христа. У цей день православні християни вшановують Триєдність Бога - Отця, Сина і Святого Духа.

Коли Трійця у 2023 році

Трійця має і ще одну назву - П'ятидесятниця, на честь Святого Духа. Ця назва зумовлена тим, що Трійця святкується на 50-й день після Великодня. Воскресіння Господнє цього року припало на 16 липня, тому Трійцю святкуватимуть 4 червня.

В Україні Трійця - державне свято, тому завжди виділяють додатковий вихідний день. Цьогоріч, якщо воєнний стан не продовжать, на Трійцю українці відпочиватимуть 4 дні - з 2 по 5 червня включно. Зазвичай святкування Трійці триває три дні, два з яких обов'язково вихідні.

Католики відсвяткують Трійцю тижнем раніше - 28 травня. Примітно, що в католицизмі Трійця є одним із найважливіших свят, оскільки вона уособлює Триєдність Бога.

Зелені святки - традиції та звичаї

У ніч перед Трійцею в храмах традиційно проводять вечірню службу, під час якої читають молитви за Святий дух, що з'явився апостолам. Цього дня святкується також день народження Церкви Христової.

На Трійцю заведено прикрашати оселю листям аїру (лепехи), звідси й назва Зелені святки. До листя лепехи часто додають свіжоскошену траву - полин, чебрець, любисток. Ікони в домі прикрашають гілочками берези та листям м'яти.

За кілька днів до настання Трійці заведено наводити в домі порядок, викидати все зайве.

Що не можна робити на Трійцю

  • Лаятися і лихословити;
  • Працювати по дому;
  • Прати, прасувати, шити, вишивати, в'язати;
  • За старих часів також існувало правило, що на Трійцю не можна ходити до лісу і займатися рубкою дров.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трійця #церква #свято #день #церква #аїр
Оголошення
live comments feed...