• Головна
  • Збільшення зарплат військовим: ВРУ розробляє систему доплат
14:00, 13 травня
Надійне джерело

Збільшення зарплат військовим: ВРУ розробляє систему доплат

Збільшення зарплат військовим: ВРУ розробляє систему доплат

Верховна Рада України у рамках робочої групи обговорює питання нової системи доплат для військових кількох категорій.

Коментар дав Володимир Цабаль - секретар парламентського бюджетного комітету, інформує ЕП.

Нова система доплат

Народний депутат повідомляє про те, що переглядаються заробітні плати курсантів та інструкторів, строковиків, для яких не передбачено жодних додаткових виплат.

Депутат зазначив, що було обговорено критичні питання стосовно грошових виплат для військових, які проходять строкову службу, курсантів та інструкторів. Ця категорія військовослужбовців під час воєнного стану отримують мінімальні стипендії та кошти. Інструкторам взагалі не передбачені жодні доплати.

То ж, народні депутати планують підвищення заробітних плат тим підрозділам, у яких не було індексації. Після узгодження цих виплат, робота парламенту буде спрямована на джерела фінансування таких доплат. А далі, військове командування буде вирішувати про розподіл грошових сум.

Рішення залежатиме від суми знайдених коштів, - повідомив Цабаль.

Отже, заробітна плата буде більшою за рахунок майбутніх доплат. Та це не повинно відбуватися за певною градацією, щоб не було так, що зарплати будуть однаковими у тилу і на фронті.

Відміна доплат військовим

Верховна Рада України 10 квітня підтримала пропозицію повернути скасовані у лютому виплати, які становлять 30 тисяч грн для всіх категорії військових, працівників державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейських. У законі не було вказано джерел надходження коштів, які б покривали витрати, оскільки парламент зареєстрував проект постанови про відміну такої ініціативи. Тому закон не підписав Президент та Голова Верховної Ради.

Які на даний час є види доплати військовим

Існують доплати у розмірі 30, 50 та 100 тисяч грн. Кожна з них розрахована для певних категорій військовослужбовців.

На першій лінії зіткнення отримуватимуть доплату 100 тисяч грн.

Хто виконує бойові завдання у складі штабу, військового управління, тим військовим належатиме 50 тисяч грн.

Військовослужбовцям, які служать на територіях, що є занесеними до районів ведення бойових дій, доплачуватимуть 30 тисяч грн. Щомісяця Головнокомандувач визначає список цих районів.

Ухвалений законопроект номер №8312, за словами Данила Гетманцева - голови Податкового комітету Верховної Ради України, передбачає лише повернення доплат без зазначення фактичних джерел на їх покриття.

Національний банк України оцінив перспективи щодо повернення скасованих доплат захисникам. Голова НБУ повідомив про те, що рішення Верховної Ради України про повернення доплат військовослужбовцям ускладнює переговори з Міжнародним валютним фондом тому, що суперечить затвердженим зобов'язанням української влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зарплата #військослужбовці
Оголошення
live comments feed...