• Головна
  • Море користі та приємний смак: чому варто додати лохину у свій раціон
15:15, 10 травня 2023 р.
Надійне джерело

Море користі та приємний смак: чому варто додати лохину у свій раціон

Море користі та приємний смак: чому варто додати лохину у свій раціон

Поціновувачам лохини пощастило, адже відшукати улюблені ласощі в супермаркетах вони можуть протягом усього року. Та піку своєї популярності ягода досягає у період з липня по вересень, коли достигає.

Дієтологи в один голос радять вживати якомога більше лохини, пов’язуючи це з її непересічною користю. Ми дотримуємось аналогічної думки і в цій статті на конкретних прикладах розкажемо, чим така цінна лохина.

У чому користь лохини

Плоди лохини не тільки великі за розміром, але й дуже смачні та корисні. А все тому, що в них міститься чимало потрібних для організму елементів: вітаміни А, С, РР, макро- і мікроелементи, вуглеводи, каротин, пектини, флавоноїди, антоціани, залізо, марганець, мінеральні солі тощо.

Лохина добре демонструє себе у плані очищення організму від токсинів, шлаків і солей важких металів, покращення роботи шлунково-кишкового тракту, кишечника й підшлункової залози, покращення роботи нервової системи.

Ба більше, лохина зміцнює стінки судин, що поліпшує процес кровотворення, розщеплює жири, що сприяє схудненню, та підсилює дію цукрознижувальних препаратів. Висушені ягоди працюють як допоміжний засіб при гастриті, ентериті, а відвар листя – при хворобі нирок і сечового міхура, анемії та проблемах серця.

Про лохину мовою цифр

Дієтологи та лікарі переконані, що не варто їсти понад 1–2 склянки ягід на добу, щоб не спровокувати негативні наслідки. У 100 грамах лохини ви знайдете:

  • 1,1 грама білків;
  • 0,5 грама жирів;
  • 6,6 грама вуглеводів;
  • 39 кілокалорій.

Наразі лохина коштує 70 – 100 гривень за 100 грамів, проте влітку її ціна йтиме на спад і досягне свого мінімуму у розпал сезону збору.

Протипоказання щодо споживання лохини

У споживанні лохини дуже важлива міра. Якщо ви з’їсте забагато цієї ягоди, то організм перенасититься антиоксидантами, що в свою чергу спровокує зменшення кисню у тканинах та збій роботи м'язів. В результаті вас можуть спіткати такі наслідки, як підвищення згортання крові, головний біль, нудота і блювота.

Вагітним і жінкам, що годують дітей грудьми, перед споживанням лохини потрібна консультація лікаря. А от ти. У кого дискінезія жовчних шляхів, хвороби серцево-судинної системи, пов’язані з ризиком тромбоутворення та індивідуальна непереносимість, лохину краще виключити з раціону взагалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лохина #ягоди #раціон #користь #харчування
Оголошення
live comments feed...