• Головна
  • Нові правила онлайн - оплати: в Україні посилять автентифікацію користувачів
12:00, 10 травня
Надійне джерело

Нові правила онлайн - оплати: в Україні посилять автентифікацію користувачів

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Щоб знизити ризики шахрайства, НБУ встановив вимогу застосування посиленої автентифікації користувачів постачальникам платіжних послуг.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Зазначається, що постачальниками платіжних послуг в обов'язковому порядку потрібно запровадити надійну автентифікацію користувачів. Такий посилений захист буде здійснюватися при дистанційному доступі до рахунків користувачами, ініціювання дистанційної платіжної операції, а також у разі, якщо виникне підозра про шахрайство або інші неправомірні дії.

Йдеться про унікальний код, який створить постачальник для посиленої автентифікації при здійсненні операції з конкретним одержувачем. Постачальник платіжної послуги прийматиме цей код під час кожної спроби отримання доступу до рахунку, або вищевказаних операцій.

Необхідно буде використовувати мінімально два елементи захисту, які підтверджуватимуть, що платіж здійснюється користувачем, який має законне право щодо використання конкретного інструменту для здійснення платежу. Раніше під час інтернет розрахунків було достатньо лише інформації про платіжну картку та одноразовий пароль, - сказано в повідомленні.

Національний банк України наголосив на тому, що таке рішення буде запроваджено у зв'язку з вимогами Закону “Про платіжні послуги”. Це дозволить забезпечити те, що українське законодавство відповідатиме законодавству ЄС у сфері надання платіжних послуг.

Регулятором повідомлено, що сума збитків, яку завдали шахраї з платіжними картками склала 481 млн грн у 2022 році. Порівняно з 2021 роком, ця сума збільшилась на 46%.

Тільки 14% випадків шахрайства у 2022 році було здійснено через банкомати, торгові мережі, пристрої самообслуговування, а 86% випадків сталося у мережі інтернет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#онлайн-оплата #користуаачів #платіжні послуги
Оголошення
live comments feed...