• Головна
  • Розробник ШІ Хінтон: загроза порівнянна з глобальними змінами клімату
13:30, 8 травня
Надійне джерело

Розробник ШІ Хінтон: загроза порівнянна з глобальними змінами клімату

Розробник ШІ Хінтон: загроза порівнянна з глобальними змінами клімату

Гінтон пропрацював у компанії Alphabet понад десять років, але нещодавно звільнився. Мотивував він свій вчинок тим, що хотів повідомити людям про ризики, пов'язані зі ШІ, але при цьому не завдати шкоди своєму роботодавцю. Після звільнення вчений звернувся до громадськості із заявами про те, що загрози ШІ до кінця не досліджені і незрозуміло що буде, якщо ситуація вийде з під контролю.

Гінтона по праву вважають одним із "хрещених батьків" штучного інтелекту. Ще в 1986 він опублікував наукову статтю, яка стала величезним внеском у розвиток нейромереж. У 2018 вчений був удостоєний престижної премії Тюрінга.

Але сьогодні Гінтон змінив погляд, і, як багато його колег, став наполягати на тому, що ШІ може нести значні ризики і з часом перетворитися на глобальну проблему. Винахідник порівняв масштаби поширення штучного інтелекту з глобальним потеплінням.

Він зазначив, що якщо у випадку зі зміною клімату поради давати легко - наприклад, треба просто перестати спалювати вуглеці, то проблему зі ШІ буде вирішити далеко не так просто. Джеффрі Хінтон вважає, що наразі ніхто не знає, що робити, якщо прогнозовані ризики стануть реальністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Штучний інтелект #ШІ #загроза #вчений #ризик
Оголошення
live comments feed...