• Головна
  • З картки зникли гроші: що робити та куди звертатися
15:30, 5 травня
Надійне джерело

З картки зникли гроші: що робити та куди звертатися

З картки зникли гроші: що робити та куди звертатися

Іноді трапляється, що гроші з банківської картки списуються без санкції її власника. Шахраї постійно шукають нові способи доступу до персональних даних, а отримавши їх, використовують для переказу коштів третім особам.

Незайвим буде нагадати всім власникам банківських карток про те, що в жодному разі не можна повідомляти свої особисті дані та дані про картку незнайомим особам. Навіть якщо той, хто телефонує, представився співробітником банківської установи, довіряти сліпо не варто - у цьому разі потрібно попросити його зробити вам повторний дзвінок після того, як самі зв'яжетеся з банком.

Що робити, якщо неприємність уже сталася, дані потрапили до рук аферистів і з рахунку несанкціоновано списано кошти? Фахівці рекомендують дотримуватися такого алгоритму дій:

- Заблокувати картку;

- звернутися до служби підтримки - повідомити про подію (розмову краще записати);

- написати лист до банку з вимогою надати інормацію про те, що трапилося;

- написати заяву про відкриття кримінальної справи в правоохоронні органи;

- написати заяву про визнання потерпілим у рамках відкритої кримінальної справи.

Згідно зі статтею № 1073 Цивільного кодексу України, якщо кошти було списано з рахунку безпідставно, одразу після виявлення цього порушення кошти мають бути повернуті.

Законом "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (ст. 37, п. 2) передбачена відповідальність банків у подібних ситуаціях. Ця норма дає змогу стягувати списані кошти не тільки з осіб, які ними заволоділи, а й з банківських установ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Банк #списання #борг #шахраї #закон
Оголошення
live comments feed...