• Головна
  • Як шукати зниклих безвісти військових: що робити можна робити, а що ні
12:00, 5 травня
Надійне джерело

Як шукати зниклих безвісти військових: що робити можна робити, а що ні

Як шукати зниклих безвісти військових: що робити можна робити, а що ні

3,4 тисячі захисників та захисниць України знаходились У полоні, ще 15 тисяч вважали зниклими безвісти станом на кінець грудня 2022 року. Тоді про це було повідомлено Альоною Вербицькою, уповноваженою президента з питань забезпечення прав захисників України.

Питання обміну полоненими неймовірно складне та довге, особливо якщо його вирішувати з рф. Найбільше, що можуть зробити родичі полонених - це максимально проінформувати усі інстанції та органи про те, що їхній родич чи родичка можливо знаходиться у полоні.

Що потрібно робити для пошуку зниклого та що не рекомендується робити

В перемовинах з рф про обмін військовополоненими усі механізми та алгоритми не діють. Про це розповіла Ольга Решетилова - координаторка та правозахисниця Медійної ініціативи за права людини. Тому при зникненні рідної людини для її пошуку пошуку єдиного шляху немає. Але потрібно виконати увесь алгоритм, який прописаний координаційним штабом з питань визволення військовополонених. Це рекомендують робити українські служби та активісти.

Перший крок - це звернення до Національної поліції та національного інформаційного бюро за коротким номером 1648. Потрібно повідомити про те, що близька людина зникла безвісті або може знаходитись у полоні за певною інформацією.

Для пошуку родичам потрібно здати аналіз ДНК. Люди лякають цього, тому що їх поглинає страх, що близьку людину будуть шукати серед загиблих. Так, будуть шукати, бо це війна. Але це ще не означає, що зниклий родич загинув. Ця процедура робить пошук легшим, тому не потрібно відмовлятися від здачі аналізу, - каже Ольга Решетилова.

Коли людина йде на військову службу, її родичі повинні забезпечити себе всією інформацією про нього, тобто знати прізвище, ім'я, дату народження, посаду, військову частину, звання. Також рекомендовано дізнатись номери телефонів командирів. Важливо мати номери телефонів побратимів, тому що вони можуть стати свідками зникнення, що допоможе в пошуку.

Пошуками зниклих безвісті та військовополонених займаються українські громадські організації. Однією з них є Медійна ініціатива за права людини, яку представляє Ольга Решетилова. Такі громадські організації проводять опитування серед звільнених полонених, мають свої канали інформації.

Перед родичами стоїть запитання чи виносити на публіку інформацію про рідну людину, яка зникла. Це рішення індивідуальне, - каже Ольга решетилова.

Мовчати точно не потрібно. Але не варто розголошувати про заслуги рідної людини, бойовий досвід, патріотичну позицію. Якщо зниклий знаходиться у полоні, ми не можемо знати, що він говорить там на свій захист.

На сьогоднішній день є багато людей, метою яких є нажитися на чужому горі. Вони можуть пропонувати за великі гроші знайти вашого близького родича. Краще не звертатися до не перевірених організацій. Також не можна їхати на окуповані території або до рф для повернення полоненого. Ніхто не гарантує вашу безпеку на території, яку контролює ворог.

Куди можна звернутися за допомогою

Національне інформаційне бюро

КОНТАКТИ:

Гаряча лінія 1648 або 380 44 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону)

Офіційний сайт

Telegram-бот

Viber-бот – Розшук даних по НІБ

Ел.адреса: [email protected]

Адреса: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

КОНТАКТИ:

Громадські приймальні штабу є у Києві, Миколаєві, Вінниці, Харкові та Львові. Кожна приймальна має свої номери телефону для запису на прийом. Їх можна знайти на офіційному сайті

Електронна пошта штабу: [email protected]

Телеграм-канал

Спільнота Viber

Facebook

Національна поліція України

КОНТАКТИ:

за номером телефону 102

Безплатна гаряча лінія: 0-800-50-02-02

Електронна пошта для письмових звернень: [email protected]

Міжнародний комітет Червоного Хреста

електронна пошта: [email protected]

Телефон гарячої лінії: 0 800 300 155

Для відкриття справи про розшук зниклого члена сім’ї можна звернутися до Товариства Червоного Хреста України за адресою вул. Пушкінська, 30, м. Київ, 01024 та/або за телефонами +380 96 304 4375 чи +380 66 250 99 57.

гаряча лінія 0-800-300-155 (дзвінки безкоштовні) або ел.пошта [email protected]

Потрібно робити максимально все для того, щоб знайти рідну людину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зниклий безвісти #родич #шукати
Оголошення
live comments feed...