• Головна
  • Як переселенцям отримати копію рішення суду з окупованої території
07:00, 3 травня 2023 р.
Надійне джерело

Як переселенцям отримати копію рішення суду з окупованої території

Як переселенцям отримати копію рішення суду з окупованої території

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» у разі неможливості здійснення правосуддя судами, розташованими на тимчасово окупованих територіях, територіальна підсудність судових справ, що розглядаються у таких судах, визначається в порядку, передбаченому частиною сьомою статті 147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Спеціалісти Запорізького місцевого центру БПД розповіли про це, повідомляє «Я і Закон».

Верховний суд України дав окремі розпорядження щодо призначення на неокупованій території ряду судів, які матимуть тимчасові функції судів, що знаходяться на ТОТ.

Такі суди, згідно з вимогами процесуального законодавства, розглядають справи після ухвалення судового рішення згідно до ч. 4 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Громадяни, які звернулися із заявою про отримання копії судового рішення у справі, яка розглядалась судом на тимчасово окупованій території або у зоні проведення бойових дій, не будуть сплачувати судовий збір.

Копію рішення суду можна замовити онлайн за допомогою електронної пошти або ж через пошту. Також можна звернутись особисто до суду, який має такі повноваження від Верховного Суду на підконтрольній території України.

Потрібно взяти до уваги те, що у разі надсилання заяви через електронну пошту, потрібно додати електронний підпис (ЕЦП).

Мобільний застосунок "Дія" також має послугу "судові рішення".

Досвідчений користувач за короткий час отримає судове рішення в електронному вигляді з електронним підписом суддів для завантаження. Цей документ є легітимний та має юридичну силу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рішення суду #копію рішення #суд #переселенцям
Оголошення
live comments feed...