• Головна
  • Військкомат і безробіття: чи мають ТЦК доступ до баз Центрів зайнятості
18:00, 2 травня
Надійне джерело

Військкомат і безробіття: чи мають ТЦК доступ до баз Центрів зайнятості

Військкомат і безробіття: чи мають ТЦК доступ до баз Центрів зайнятості

Попри складну економічну ситуацію в країні офіційний рівень безробіття падає. Експерти вважають, що люди просто не хочуть витрачати час на реєстрацію та подальші процедури. Крім того, база даних Центрів зайнятості доступна ТЦК (військкоматам). Це означає, що військовозобов'язані, які звернулися до Центру зайнятості, можуть отримати повістку.

Кількість зареєстрованих безробітних в Україні станом на квітень поточного року становила 137,3 тис. осіб. Відомо, що 72% від загальної кількості зареєстрованих становлять жінки - таку інформацію надав депутат Ярослав Железняк.

Експерти вважають, що невисока цифра зумовлена небажанням громадян витрачати час на консультації та оформлення в Центрах зайнятості. Крім того, багато громадян отримують неофіційні доходи. Має місце і так зване "структурне безробіття" - це означає, що навички деяких безробітних не відповідають актуальним вимогам ринку.

Зазначається, що чинний нині "Порядок організації та ведення військового обліку" містить пункт про те, що військкомати мають доступ до Єдиної інформаційно-аналітичної системи. Це означає, що ТЦК володіють усією необхідною їм інформацією про військовозобов'язаних чоловіків, зареєстрованих у ЦЗ, і використовують базу для вручення повісток.

Депутат Железняк вважає, що падіння офіційного рівня безробіття пов'язане з недосконалістю законодавства (звітність з ЄСВ, наприклад) і скороченням терміну виплат. Перераховані проблеми ведуть до того, що безробітні не бачать сенсу в реєстрації в Центрах зайнятості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військкомат #повістка #центр зайнятості #база #мобілізація
Оголошення
live comments feed...