• Головна
  • Для озимих культур Черкащини погода цієї зими виявилася сприятливою
08:28, 27 лютого

Для озимих культур Черкащини погода цієї зими виявилася сприятливою

Погода цієї зими виявилася сприятливою для озимих культур Черкащини

Погода цієї зими виявилася сприятливою для озимих культур Черкащини

Зима 2022-2023 років, яка майже закінчилася, виявилася цілком сприятливою для озимих культур. Ризиків для їх пошкодження – а це сильні морози та льодова кірка – не було, повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Не виявили загиблих рослин і агрометеорологи області після відрощування зразків взятих на тестових полях господарств, наголошують в гідрометцентрі.

Не дивлячись на малосніжний характер зими та значний дефіцит опадів у січні-лютому, умови для формування вологозапасів були добрими. Цьому сприяли достатня насиченість ґрунту вологою на кінець осені, надмірна кількість опадів у листопаді, грудні та слабко мерзлий або ж талий грунт, які сприяли подальшому просочуванню вологи.

За агрометеорологічними розрахунками, перспектива для майбутнього врожаю озимих культур складається добра. Прогнозується, що площа загибелі не перевищить 5 %, що в межах природного фону, а запаси вологи очікуються повсюди в межах норми – 135-200 мм.

Збереження потенціалу майбутнього врожаю озимини значною мірою буде залежати від проведення підживлення озимини та обробки посівів проти хвороб та шкідників, які є наслідками теплої зими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...