• Головна
  • Попри хороший рівень життєстійкості, більшість українців відчувають утому та потребують сну
08:00, 18 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

Попри хороший рівень життєстійкості, більшість українців відчувають утому та потребують сну

Попри хороший рівень життєстійкості, більшість українців відчувають утому та потребують сну

Такі результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”.

Українці мають психологічну стійкість на рівні 3,9 та підтримують фізичне здоров’я – 3,7. Ці показники не зазнали суттєвих змін порівняно з червнем.

Найбільше наразі українці потерпають від втоми, лише 34% її не відчувають, та нестачі повноцінного сну – 47% мають повноцінний сон.

Із квітня спостерігають зниження показників нормального харчування, водночас зростають показники повноцінного сну. Це дозволяє тримати відносний баланс підтримки фізичного здоров’я.

Динаміка дослідження емоційних станів із березня до жовтня показує, що зміни у повсякденній оцінці власного емоційного напруження надалі незначні. Пік напруження був на початку квітня – 3,5, у червні відбувалось поступове зниження рівня стресового стану – 3,3, у жовтні – на тому ж рівні 3,3.

У спокійному та дуже спокійному стані перебувають 24% українців. У напруженому та дуже напруженому – 40%. Це відносно невисокий показник для воєнного часу.

Індекс психологічного виснаження все ще є достатньо помірним – 2,0. В динаміці від квітня до жовтня він не змінився. Найбільше виснаженими почуваються респонденти наймолодшого та найстаршого віку, жінки, жителі зі сходу та заходу країни, ті, хто не працює або на пенсії, змінили своє місце проживання, а також ті, хто мають родичів на війні.

Моніторинг емоційних станів, рівня життєстійкості та психологічного виснаження з березня року до жовтня показав, що в цілому українці змогли втримати та стабілізувати свій психологічний та емоційний стан, набути достатньої компетентності в подоланні стресових подій воєнного життя. Групами ризику залишаються молоді люди, старші за віком, жінки та ті, хто втратив роботу.

Джерело: Вісімнадцять три нулі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...