• Головна
  • Черкащанам перерахують пенсійні виплати
18:30, 3 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

Черкащанам перерахують пенсійні виплати

Черкащанам перерахують пенсійні виплати

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської ОДА.

Перерахунок стосуватиметься пенсій непрацюючих громадян, які досягли віку 65 років і більше та які мають страховий стаж чоловіки не менше 35 років, жінки – не менше 30 років. Із жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у таких пенсіонерів становитиме 2 680 грн.

Особам, які отримують пенсію та продовжують працювати, зокрема й тим, які забезпечують себе роботою самостійно і зареєстровані як ФОП, мінімальні розміри пенсій за віком на рівні 40 % мінімальної заробітної плати будуть встановлені після звільнення з роботи.

Пенсіонерам, яким виповнилося від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну компенсаційну доплату до пенсії у розмірі до 300 грн. Водночас вона не має перевищувати розмір середньої заробітної плати в Україні за 2020 рік – 10 340,35 грн.

Пенсіонерам, які досягнуть 70 років після 1 жовтня, щомісячна компенсаційна виплата встановлюватиметься з дати досягнення такого віку.

Також запровадять додаткова гарантію пенсіонерам віком від 70 років і старшим, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж чоловіки – не менше 35 років, жінки – не менше 30 років. Мінімальний розмір їх пенсійної виплати має бути не менше 3 000 грн.

Тим, у кого розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, не досягає 3 000 гривень, встановлюватиметься доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їх страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата буде обчислена в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 000 грн.

При цьому у пенсіонерів віком 80 років і старших зі стажем 25 років у чоловіків і 20 років у жінок розмір пенсійної виплати не може бути меншим за 2 600 грн, а в осіб у віці від 70 до 80 років – меншим за 2 500 грн.

Крім того, зростуть мінімальні розміри “військових” пенсій по інвалідності. Зокрема, мінімальні пенсії для людей з інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4 396 грн до 6 532,50 грн. Для інших – в залежності від групи інвалідності та звання – від 4 186 грн до 5 986,50 грн.

Джерело: Вісімнадцять три нулі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...