• Головна
  • На Черкащині відбулася обласна серпнева конференція педпрацівників
16:00, 28 серпня 2022 р.
Надійне джерело

На Черкащині відбулася обласна серпнева конференція педпрацівників

На Черкащині відбулася обласна серпнева конференція педпрацівників

Відкриваючи роботу освітянського форуму, перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко висловила вдячність педагогічній спільноті області за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни. У своєму виступі Наталія Миколаївна сфокусувала увагу на виконанні заходів безпеки під час планування й організації роботи закладів освіти.

– Разом із викликами часу пріоритетною місією залишається якісна освіта учнів, знання, які вони здобувають під час освітнього процесу, щоб застосовати їх у подальшому житті, – наголосила заступниця. – Наше спільне завдання – створити атмосферу довіри й взаємоповаги, забезпечити дітям рівний доступ до якісної освіти. Дарувати знання і набувати їх – це нелегкий труд. Перед вами дуже багато роботи, тож давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту, заради нашої країни, заради наших дітей!

Доповідаючи на педагогічній конференції, начальник Управління освіти і науки ОВА Валерій Данилевський зупинився на викликах та перспективах в освітній галузі. Принагідно учасники підбили підсумки роботи у 2021-2022 навчальному році, означили особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році.

Разом з тим Валерій Данилевський окреслив основні завдання, реалізація яких буде здійснюватися у 2022/2023 навчальному році:

створення у закладах освіти максимально безпечних умов освітнього процесу; збереження та розвиток мережі закладів освіти; забезпечення продовження здобуття освіти дітьми за місцем їх постійного чи тимчасового перебування; надання якісних психолого-педагогічних послуг; зміна підходів до організація харчування дітей за різними формами (приготування, розвезення готових блюд, отримання, один харчоблок на декілька закладів, надання свободи закладам у виборі альтернативного харчування тощо); продовження реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти; забезпечення якісного професійного розвитку освітян; упровадження нових освітніх технологій, компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти; проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа»; цифровізація освіти, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій; об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки; посилення національно-патріотичного виховання; продовження роботи щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.

У рамках конференції керівниця Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна підбила підсумки підготовки освітян області до роботи в умовах Нової української школи та означила основні завдання методичних служб в період воєнного стану. Так, до впровадження концептуальних засад НУШ у базовій середній освіті підготовлено 10103 вчителя та 1177 керівників закладів загальної середньої освіти. Водночас на волонтерських засадах підготовлено 3560 педагогів із територій, де тривали чи тривають бойові дії.

На сайті інституту створено новий цифровий ресурс – Інформаційно-методичний кластер «НУШ: БАЗОВА СЕРЕДНЯ ОСВІТА», на якому педагоги мають нагоду поглибити свій компетентнісний потенціал у відповідній освітній галузі.

Між тим, в області до початку навчального року комісійно обстежено 985 захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, 598 з яких рекомендовано до використання, що становить 60,71% від обстежених.

Проведено 419 он-лайн занять з працівниками та вихованцями закладів освіти з питань пожежної безпеки, запобігання ризикам, пов’язаними, вибухонебезпечними та підозрілими предметами, та правил поводження з такими предметами. У період з 9 серпня по 19 серпня з керівниками органів управління освітою, закладами дошкільної освіти, загальної середньої, позашкільної освіти територіальних громад, а також Управлінням освіти і науки ОДА, Головним управлінням, на платформі ZOOM, проведені заняття з питань дотримання пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту та поводження з вибухонебезпечними предметами. Загалом охоплено 1069 керівників закладів освіти.

Проведено 401 практичне відпрацювання з працівниками закладів освіти щодо дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога. За кожним закладом освіти закріплено представника Головного управління».

На завершення заходу Валерій Данилевський оголосив нагороджених педагогічних працівників області відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України.

Джерело: Прочерк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...