• Головна
  • У Смілянському лісгоспі використовують ефективні технології лісовирощування
11:41, 28 серпня 2022 р.
Надійне джерело

У Смілянському лісгоспі використовують ефективні технології лісовирощування

У Смілянському лісгоспі використовують ефективні технології лісовирощування

Мова йде, перш за все, за використання технології ЗКС – закритої кореневої системи.

Участь у нараді взяли очільники усіх лісництв – Володимирівського, Сунківського, Мліївського, Смілянського, Городищенського та Будянського. Разом із директором та головним лісничим підприємства ознайомилися, проаналізували та зробили конкретні висновки щодо найактуальніших нині питань.

Технологія підготовки грунту з допомогою рихлення у порівнянні з весняним та осіннім сезонами висадки саджанців – у центрі дослідження.

Якщо більш детально, то метод рихлення – це розгортання грунту з допомогою техніки. Звісно, використовується і без рихлення. Але в цьому і суть – порівняти, яка із них найефективніша.

Як показав аналіз, підготовка грунту із рихленням найефективніша в тому випадку, якщо проводиться саме за рік до посадки саджанців із ЗКС. Тобто, якщо висадка відбулася весною, а перед цим, восени, провели рихлення грунту, то маємо більший відсоток приживлюваності і добрий приріст молодих дерев у перший рік після висадки.

Таким чином, вирішили, що у весняний період, під час активної лісокультурної кампанії, від рихлення варто відмовитися, адже тоді все ж краще садити майбутній ліс у борозну. Однак, якщо дозволяють погодні умови, за рік до моменту посадки, таки використовувати методику підготовки грунту із використанням рихлення.

Крім того, зауважили, що в процесі механізованого догляду за лісовими культурами, необхідно залишати в рядах невелику забур`яненість, тоді як міжряддя мають бути чистими.

Таким чином культури будуть дещо притінені і захищені від диких тварин.

Джерело: Прочерк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...