• Головна
  • Кількість українців, які вдома розмовляють державною мовою, зростає
15:30, 25 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Кількість українців, які вдома розмовляють державною мовою, зростає

Кількість українців, які вдома розмовляють державною мовою, зростає

Такі результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”.

Третина опитаних розмовляє вдома двома мовами, 13% – російською. Більше половини жителів півдня і сходу двомовні, близько чверті – російськомовні. Використання російською у побуті зменшилося приблизно вдвічі.

Також 76% вважають українську мову рідною, 19% – російську. При цьому 30% російськомовних вважають своєю рідною українську.

86% опитаних вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської, як офіційної в окремих регіонах, лише 3% за російську як другу державну мову в Україні.

Додамо, опитування провели серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 17-18 серпня. 

Нагадаємо, за шість місяців війни в Україні ліквідували 45700 окупантів.

Джерело: Вісімнадцять три нулі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...