• Головна
  • Подали 15 пропозицій: у Черкасах перейменовують вулиці
20:00, 16 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Подали 15 пропозицій: у Черкасах перейменовують вулиці

Подали 15 пропозицій: у Черкасах перейменовують вулиці

За словами секретаря Олексія Дубового, згідно з розпорядженням міського голови, нині в обласному центрі триває громадське обговорення. Запропонувати свій варіант може кожен.

У Черкасах є кілька топонімів на честь російського поета:

"Донедавна в місті Черкаси було чотири такі топоніми, один з них зник у зв’язку з перейменуванням пляжу — був «Пушкінський». Наразі в Черкасах є вулиця Пушкіна, ще є узвіз Пушкіна, провулок Пушкіна."

Таке засилля "пушкінів" в українському місті не випадкове, вважає історик Сергій Шамара. За радянських часів насаджували культурний кодекс іншого суспільства. І сьогодні такі назви грають на руку ворогу.

"Путін оголошує денацифікацію. Вони приїжджають, наприклад в Мелітополь, що зараз окуповані російськими військами, і спокійно можуть говорити, що дивіться, тут же вулиці вже російські. Ось Лермонтова Грибоєдова ось Толстого ось Достоєвського тут усього-на-всього живуть українці і вони тут тимчасово".

Громадські обговорення щодо перейменування вулиць у Черкасах стартували 20 липня. Відтоді в міську раду надійшло 15 пропозицій. На вулиці, думки черкасців щодо зміни назв вулицям розділилися.

Запропонувати свій варіант місцеві жителі можуть до 23 вересня. Топонімічна комісія приймає листи через канцелярію чи відділ звернень міської ради або ж на електронну адресу. Обов’язково потрібно обґрунтувати, чому та чи інша вулиця має саме так називатися.

Після 23 вересня впродовж двох тижнів буде звіт про проведення громадського обговорення, який буде оголошено на сайті Черкаської міської ради.

Остаточно питання перейменування вулиць розглянуть депутати на сесії Черкаської міської ради.

Джерело: Суспільне новини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...