• Головна
  • За пів року у Смілі від укусів тварин постраждали 74 людини
09:05, 26 липня 2021 р.

За пів року у Смілі від укусів тварин постраждали 74 людини

У Смілі за 6 місяців поточного року у травмпункт звернулось 74 особи, покусаних тваринами. З них відомими тваринами покусано – 49 осіб, бродячими – 25. Отримали призначення щеплення проти сказу 23 особи. Викликає занепокоєння, що покусані тваринами не завжди звертаються за медичною допомогою вчасно.

Про це повідомляє лікар кабінету формування здорового способу життя КНП «Смілянська міська поліклініка». Запобігти захворюванню на сказ можна тільки шляхом введення вакцини проти сказу як людям, так і тваринам. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється у хворих тварин із слиною. Людина може заразитись не лише внаслідок укусу, але й при потраплянні слини на шкіру, де є подряпини, непомітні навіть для ока. Зараження можливе і через предмети, змочені слиною хворих тварин.

Треба пам’ятати, що вірус сказу виділяється із слиною у тварин за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання. Тому можна заразитись від нібито зовсім здорової тварини. Дуже багато залежить від місця укусу. Чим ближче він до мозку , тим раніше розвивається захворювання. Найнебезпечніші укуси в голову, шию, кисті рук. Період від моменту зараження до виникнення захворювання триває у людини від 2-х тижнів до 6 місяців, а інколи й до року.

https://procherk.info/news

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...