• Головна
  • Небезпечного шкідника сільгоспкультур виявили на Черкащині
10:20, 22 липня 2021 р.

Небезпечного шкідника сільгоспкультур виявили на Черкащині

На території Черкаської області відбувається літ метеликів чортополохівки (Vanessa cardui). Про це повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області.

Чортополохівка – це денний метелик із розмахом крил 50-60 мм, світло-червоного або яскраво-коричневого кольору. Статевий диморфізм виражений слабко. На передніх крилах малюнок із чорних смуг, білих плям біля вершин і звивистою чорною поперечною смужкою за зовнішнім краєм. Знизу передні крила рожеві з чорно-білим малюнком. Задні крила зверху з чорними поперечними смужками та окоподібними плямами по зовнішньому краю, знизу – ясно-бурі з мармуровим малюнком і синьо-жовтими окоподібними плямами по зовнішньому краю.

усениці чортополохівки темно-сірі, вкриті шипами. Скелетують листя, скріплюючи його павутинками. У роки масової появи, знищивши бур’яни, гусінь може завдати відчутної шкоди рослинам сої, соняшнику, рицини, кукурудзи, овочевих і баштанних культур, іншим, передусім засміченим посівам. На присадибних ділянках гусениці не нехтують айстрами, лавандою, артишоком тощо.

«За відродження і живлення гусениць чортополохівки (економічний поріг шкодочинності – одна-дві гусениці на одну рослину) заселені шкідником рослини рекомендують обробляти інсектицидами з діючою речовиною імідаклоприд+лямбда-цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин та іншими», – ідеться в повідомленні. Обробку пестицидами, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години, радять фахівці.

Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробки необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки. При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

https://agrotimes.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...