• Головна
  • Поради черкаської лікарки : як уберегтись від перегрівання на сонці під час роботи.
17:50, 5 липня 2021 р.

Поради черкаської лікарки : як уберегтись від перегрівання на сонці під час роботи.

У літній сезон трапляються випадки перегрівання від тривалого перебування на сонці. Як уберегтись від них розповіла Суспільному в. о. директора обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Людмила Кравченко.

Робота при температурі зовнішнього повітря більше +37° тепла за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних. Тому за таких показників лікарі не рекомендують працювати на відкритому повітрі та радять змінити порядок робочого дня, змінивши графік роботи на ранковий та вечірній.

За словами лікарки, для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. До робіт у спеку радять допускати осіб від 25 років до 40 років

З метою профілактики зневоднення організму слід правильно дотримуватися питного режиму: “Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15° тепла. Для оптимального водозабезпечення рекомендується вживати підсолену чи мінеральну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, вітамінізовані напої, киснево-білкові коктейлі”, — пояснила Людмила Кравченко.

Лікарка рекомендує випивати не менше 0,5 літрів води на годину, якщо температура повітря буде більше +30° тепла. Крім того, для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму, необхідно вживати фрукти і овочі.

За словами лікарки, згідно з п.2.9 Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень для профілактики перегрівання працівників у спекотних умовах необхідно організувати раціональний режим праці та відпочинку, а саме:

– при температурі повітря, що перевищує допустимий рівень, тривалість перерв має становити не менше 10% від усього робочого часу на кожні 2° перевищення; – якщо при відвищенній температурі спостерігається і підвищений рівень вологості, перерви для працівників мають бути не меншими ніж 20% робочого часу.

Також Людмила Кравченко додала, що у теплий період року при легкій роботі, наприклад, офісній, максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати +28° тепла, а вже при +30° умови праці стають шкідливими. При важкій роботі (виробничі цехи) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати +26°, а вже при +28° умови праці вважаються шкідливими

https://dzvin.media/news

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...