• Головна
  • Видалення зуба мудрості: показання та особливості процедури
Новини компаній
15:09, 26 грудня 2020 р.

Видалення зуба мудрості: показання та особливості процедури

Новини компаній

Зуби мудрості закладаються в організмі людини ще в пренатальний період. Вони вважаються рудиментарними - такими, яких організм вже не потребує результаті еволюційних змін. Ріст зубів мудрості завжди супроводжується болем. І мало у кого вони виростають без проблем, не порушуючи зубного ряду. Часто зуб мудрості виростає під кутом, заважає сусіднім зубам. У такому випадку для видалення зуба мудрості у Тернополі перейдіть сюди.

Коли зуб мудрості потрібно видаляти

У ситуації, коли зуб мудрості формується так, як належить, він нічим не буде відрізнятися від інших. Тому, він у такій же мірі може бути вражений карієсом й іншими захворюваннями. Але через особливості розташування складно чистити його та проводити інші гігієнічні процедури. Як результат – через це сильно підвищується ризик появи карієсу.

Зазвичай, людина звертається до стоматолога, коли зуб мудрості починає боліти, доставляти дискомфорт – інколи, значний. Але рішення про те, чи видаляти його, спеціаліст приймає після того, як буде зроблений рентген. Стоматологія Діамант допоможе у вирішенні цієї проблеми.

Зуб мудрості видаляють, якщо є наступні проблеми:

• карієс з ускладненням: пульпітом, кістою;

• болі, постійне запалення тканин при прорізуванні;

• сильний тиск на сусідні зуби, у результаті чого відбувається зміна прикусу;

• неправильне положення зуба, яке призводять до травми слизових оболонок.

Зуб мудрості, проростаючи, починає тиснути на сусідні зуби, адже йому не вистачає місця. Тому, зубний ряд починає порушуватися. Зазвичай ситуація є саме такою, коли «зайвому» зубу треба місце для повноцінного росту.

Як проходить процедура видалення?

Вибір методу видалення зубу роблять на основі огляду та рентгену. Всього видів такого видалення – два: простий та складний. Обидві процедури пропонує стоматологічна клініка «Діамант».

Простий варіант

Таку процедуру проводять у випадку, якщо ніяких ускладнень немає, а зуб просто заважає, болить, може порушити зубний ряд. Видаляють його за допомогою щипців – нічого іншого для процедури не потрібно, крім анестезії. Процедура триває від 10 до 30 хвилин. Складається вона з декількох етапів:

1. Анестезія.

2. Видалення зуба з лунки.

3. Видалення осколків, якщо зуб розкришився.

4. Обробка рани анестетиком.

По завершенню видалення, стоматолог дає рекомендації по догляду до моменту загоєння, дає рецепт на певні ліки, необхідні для зменшення болю та уникнення інфікування рани.

Складний спосіб

До такого способу вдаються у випадку, якщо зуб мудрості уражений карієсом та практично зруйнований. Він потрібен, якщо в коренях є патологія, існують ускладнення або аномалії. У такому випадку пацієнт повинен повідомити стоматологу про наявність алергії на медикаменти, якщо вона є .

Видалення проводять під місцевою анестезією, але може використовуватися й загальна. До неї вдаються, якщо людина дуже боїться операції або сильного дискомфорту під час неї. У такому випадку разом із хірургом поряд знаходиться анестезіолог. Він слідкує за станом пацієнта під час операції.

Як і у випадку із простим видаленням, складне також вимагає процедури реабілітації. Потрібно використовувати знеболюючі препарати, а також ліки, які призначить спеціаліст. Через деякий час потрібно буде прийти до стоматолога для контролю загоєння рани.

Після видалення зубу мудрості деякий час заборонено вживати дуже холодну або гарячу їжу та напої, палити, перегріватися. Якщо щелепа болить, гріти її також заборонено – це може спричинити кровотечу. Вживати їжу можна, жуючи її тільки тою стороною щелепи, яка не була оперована.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стоматологія #стоматологія_в_Тернополі #Діамант #зуб_мудрості
Оголошення
live comments feed...