• Головна
  • У Черкасах дискутували про справжній рік заснування міста
10:16, 18 вересня 2020 р.

У Черкасах дискутували про справжній рік заснування міста

НаНапередодні Дня міста у Черкасах зібралися історики, археологи, викладачі та журналісти, аби подискутувати та обговорити питання, коли ж саме було засноване місто Черкаси.

Модератор заходу Сергій Пасічник наголосив на двох гіпотезах щодо часу, коли виникло місто Черкаси:

«Перша гіпотеза є офіційною, заснування Черкас припадає на ранньо-монгольський період, а друга теорія спирається на початок литовської доби. Саме із приводу другої гіпотези нашими археологами було проведено низку ґрунтовних досліджень».передодні Дня міста у Черкасах зібралися історики, археологи, викладачі та журналісти, аби подискутувати та обговорити питання, коли ж саме було засноване місто Черкаси.

Згідно з теорією черкаських археологів та істориків, місто Черкаси виникло як прикордонний військовий форпост Великого князівства Литовського на межі з Диким Полем і було засноване не у 1286 році, а не раніше, ніж у 1362 році (після битви під Синіми Водами).

Як зазначив кандидат історичних наук, співробітник Інституту археології НАН України Дмитро Куштан, призначення дати заснування міста Черкаси 1286 року — не має жодних реальних підстав, це було лише бажання тодішнього компартійного керівництва відзначити «круглу» дату.

«Достовірних джерел, які б свідчили про існування Черкас до 1362 року немає. Саме битва на Синіх Водах 1362 року — ключова подія, наслідком якої стала поява Черкас», — наголосив Дмитро Куштан.

До обговорення долучився й кандидат на посаду міського голови Черкас Віталій Ільченко, зазначивши, що історія кожного міста є важливою, оскільки саме з її вивченням прокидається патріотизм.

«Пропоную черкаським науковцям створити збірник, у якому буде зібрана історія міста. Щоб його було цікаво та легко читати, щоб люди із захопленням могли знайомитися із історією рідного міста та виховувати в собі патріотизм», — запропонував Віталій Ільченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...