• Головна
  • Замість грошової компенсації «Пакунку малюка» на батьків чекає бюрократична схема
Политические новости
15:00, 7 вересня 2020 р.

Замість грошової компенсації «Пакунку малюка» на батьків чекає бюрократична схема

Политические новости

Мінсоцполітики повідомило на своїй офіційній сторінці про запуск нового механізму отримання, так би мовити, грошової компенсації за “Пакунок малюка”. Як стало зрозуміло з опису процедури, безпосередньо грошей на руки ніхто не отримає. Батькам або опікунам дитини надаватиметься спеціальна картка Приватбанку номіналом 5000 грн і обмеженням на витрати у визначених міністерством магазинах. Тобто, замість готового пакунку з усім необхідним в пологовому будинку, батьки повинні будуть купувати ті самі речі, але самотужки і за меншу кількість грошей (З кінця 2019 року «Пакунок малюка» складався з речей на суму 7200 грн в точках роздрібної торгівлі).  

Оформити компенсацію теж виявилось не так просто – потрібно пройти декілька етапів, зібрати довідки, написати заяву і звернутися до банку. Розглянемо детальніше алгоритм, опублікований на офіційному сайті Міністерства:

  1. В першу чергу, потрібно оформити спеціальний рахунок у Приватбанку для отримання компенсації. Будь-які інші рахунки, навіть соціальні, для цього не підійдуть.

  2. З отриманою карткою та реквізитами протягом 12 місяців після народження дитини батьки мають звернутися у місцевий соцзабез з довідкою про народження дитини, довідкою з пологового про неотримання «Пакунку малюка» та копією свого ідентифікаційного коду. Для окремих категорій осіб перелік необхідних документів більший. В перші місяці після народження дитини сидіти у чергах соцзабезу - сумнівне задоволення. Крім того, в умовах карантину це ще й небезпечно! 

  3. Протягом 6-ти робочих днів ці три документи будуть розглянуті та перевірені. 

  4. Раз на місяць, до 10-го числа соцзабези формують списки тих, хто потребує компенсації “Пакунку малюка”. Тим, хто не потрапив у ці списки вчасно, доведеться чекати ще один місяць. 

  5. Далі протягом 7 робочих днів після формування заведеного реєстру, Держказначейство здійснює переказ коштів на рахунок Приватбанку, а той, в свою чергу, перераховує їх на рахунки батьків.  

  6. Витратити кошти, якщо мамі досі вистачає на цю бюрократію сил, часу та натхнення, з цього рахунку можна буде протягом року у магазинах, список яких досі не сформовано і не оприлюднено. 

Отже, на оформлення компенсації батькам новонародженого потрібно буде витратити від17-ти днів до декількох місяців з моменту подачі документів, в той час, як Пакунок малюка видавався відразу в пологовому будинку.  

Відповіді на питання “навіщо було так ускладнювати?” ми поки що не знайшли, але з усіх боків це нагадує звичайну корупційну схему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...