Як узаконити самовільну забудову?
Зведення будинку або будь-якої іншої споруди на власній ділянці ще не говорить про те, що дії були проведені легально, так як попередньо господар землі повинен узаконити самобуд. Цю процедуру необхідно проводити для того, щоб побудована в майбутньому будівля відповідала встановленим нормам, а проведені роботи були узгоджені з широким переліком інстанцій. Незаконне будівництво може призвести як до звичайного штрафу, так і до зносу споруди.
Пройшовши за посиланням https://dozvil.ua/uk/, ви зможете дізнатися все про узаконення самовільної забудови, а також зможете скористатися юридичною допомогою професіоналів експертного сервісу ДОЗВИЛ.
Що вважається самобудом
Згідно з чинним законодавством, самобудами визнаються споруди, неузгоджені з адміністрацією поселення, в рамках якого вони розташовані. Для віднесення об'єкта до категорії «самобуд» має виконуватися кілька обов'язкових умов:
- нерухомість зведена на ділянці, яка не є власністю власника споруди;
- об'єкт розташувався на землі, призначення якої не передбачає можливість будівництва нерухомості;
- будова зведена без узгодження з адміністративними органами;
- об'єкт побудований з порушенням правил містобудування, норм пожежної безпеки та інших вимог, внаслідок чого власник не зміг отримати схвалення і узгодження.
При виконанні будь-якого з цих умов слід серйозно занепокоїтися про можливість отримання права власності і розпорядження. Власник неправомірного об'єкта нерухомості не має права проводити з ним будь-які юридично значимі операції.
Практика показує, що кількість неузгоджених самобудів зростає. Часто це пов'язано з тим, що громадяни, які купили землю, думають, що право будувати на ній будь-які об'єкти переходить до них автоматично. Ця думка помилкова - будь-яка споруда повинна бути попередньо погоджена.
Чи можна узаконити, якщо об'єкт вже зведений
Щоб уникнути санкцій у вигляді штрафів або знесення нерухомості власник повинен в прискореному порядку приступити до проведення процедури легалізації. У більшості ситуацій самовільні споруди виходить узаконити. Перешкодити може, наприклад, інше цільове призначення ділянки - швидше за все, зареєструвати побудовану на ньому нерухомість не вийде.
На особливу увагу заслуговують муніципальні землі. Справа в тому, що існує список земельних ділянок, які не мають прав на участь в приватизації, а значить і споруди на них узаконити не вийде. Зводячи самобуд на муніципальній землі, необхідно попередньо перевірити, чи є можливість узаконити будівництво в майбутньому і перевести її в особисте користування.