• Головна
  • У акваторії Черкас перевіряли рівень забруденності води
10:00, 7 серпня 2020 р.

У акваторії Черкас перевіряли рівень забруденності води

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології за ІІ квартал 2020 року відбір проб води в акваторії Кременчуцького водосховища в межах м. Черкаси проводився на трьох створах по шести вертикалях та двом горизонтам – на відстані 0,5 м від поверхні та близько дна.

1 створ – фоновий, 2 км вище міста,

2 створ – контрольний, у межах міста,

3 створ – контрольний, 6 км нижче міста.

В ІІ кварталі було відібрано 36 проб води. Якість води оцінена у порівнянні виміряних значень з рибогосподарськими нормативами – гранично допустимими концентраціями (ГДК).

В фоновому створі середньоквартальний вміст більшості визначаємих речовин не перевищував ГДК. Газовий склад води задовільний.

На першому контрольному створі газовий склад задовільний. Середньоквартальні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного, фенолів та азоту нітритного.

На другому контрольному створі газовий склад води теж був задовільний. Середньоквартальні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного, фенолів та азоту нітритного. Також перевищення спостерігались по важким металам: мідь, цинк, марганець.

Отже, за висновками Черкаського обласного центру з гідрометеорології , поверхнева вода в акваторії м. Черкаси продовжує бути забрудненою важкими металами, фенолами та сполуками азоту вище допустимих норм рибогосподарського призначення. В даному кварталі випадки високого забруднення води не були зафіксовані. Показники по хімічному споживанню кисню свідчать про перенасичення води органічними сполуками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...