
Види внутрішньої штукатурки – гіпсові, вапняні чи цементно-вапняні штукатурки?
Перш ніж розпочати оздоблення інтер’єру штукатуркою, дізнайтеся про доступні види внутрішньої штукатурки на сайті https://nasha-stroyka.com.ua/shtukaturka/. Найпопулярнішими є гіпсові, вапняні та цементно-вапняні штукатурки. Однак, деякі люди вибирають традиційну глиняну штукатурку.
Цементно-вапняні штукатурки
Колись їх замінили гіпсом, тепер вони повертаються на користь завдяки модифікаціям та можливості машинної обробки. Вони випускаються у вигляді цементно-вапняної або (рідко) вапняно-цементної штукатурки, що вказує на перевагу сполучного (цементу чи вапна), що відповідає за влаштування. Поведінка штукатурки, час обробки та встановлення специфічні для даного в’яжучого ефекту. Цемент і вапно міцніші, встановлюються швидше, їх можна наносити тонше. Вапняно-цементні штукатурки слабкіші, вони довше зв’язуються, їх слід наносити товстішим шаром. Передбачається, що час обробки цементно-вапняних штукатурок становить кілька годин.
Вапняні штукатурки
Основним інгредієнтом вапняних штукатурок є гідратоване вапно. Готові сухі суміші містять також мінеральний агрегат, домішки та, можливо, барвники. Вапняні штукатурки встановлюються давно, тому не потрібно поспішати при їх нанесенні. Завдяки цьому вони також стійкі до усадки під час сушіння і немає ризику, що вони потріскаються відразу після укладання.
Вапняні штукатурки менш стійкі до пошкоджень, ніж цементно-вапняні штукатурки, але вони ідеально підходять для нанесення на інші, старі штукатурки. Правило полягає в тому, що другу штукатурку можна наносити лише за умови, що вона слабша, ніж перша. Вапняна штукатурка дуже проникна для водяної пари. Це важливо, оскільки дозволяє природно регулювати вологість повітря в приміщеннях. З цієї ж причини вапняні штукатурки є чудовим субстратом для мінеральних фарб.
Гіпсова штукатурка
Гіпс зв’язує найшвидше з усіх в'яжучих, тому переважна більшість гіпсових штукатурки є машинними штукатурками, які наносяться сукупністю. Через швидкий час встановлення матеріал потрібно наносити в одній робочій послідовності та розкладати в потрібний час. Якщо вона не буде повністю використана до закінчення терміну встановлення, це призведе до трудомісткого стругання або сколювання матеріалу. Ручні гіпсові штукатурки містять добавки, які сповільнюють налаштування, що дозволяє обробляти їх вручну. Вони рекомендуються лише для невеликих площ. Гіпсові штукатурки рекомендується в основному для сухих приміщень.