• Головна
  • Нові правила гри: автомобільні вантажоперевезення в умовах карантину
Новини компаній
14:31, 15 травня 2020 р.

Нові правила гри: автомобільні вантажоперевезення в умовах карантину

Новини компаній

В галузі автомобільних вантажоперевезень сьогодні немає такої катастрофи, яка поглинула інші сфери - туризм, ресторанний, готельний, інші бізнеси. Обмеження на переміщення людей не торкнулися вантажоперевезення товарів.

Активно працюють служби доставки продуктів, медикаментів, про що компанії повідомляють у своїй онлайн-комунікації. У ситуації, що змінилася багато компаній змушені знаходити нових перевізників. Здавалося б, в таких умовах для автомобільних вантажоперевезень створюються сприятливі умови.

Вантажоперевезення сьогодні: реалії карантину

Однак, зниження попиту - лише частина проблеми. З'явилися нові виклики: ризик заразитися, для далекобійників - потрапити в обсервацію. Виникає дефіцит водіїв, при цьому найбільше страждають дрібні перевізники, яких просто немає ким замінити.

Через карантин прогнозується зменшення вантажоперевезень: міжнародні маршрути на 30-40%, внутрішні - на 15-25%. У сегменті пасажирських автомобільних перевезень очікується падіння до 50%. У разі відновлення авіасполучення в червні, за оптимістичними прогнозами, авіаперевезення складуть лише 40-60% від штатної ситуації. У залізничних вантажоперевезеннях фіксується падіння 5-20%, в залежності від типу вантажів. У вигіднішому становищі річковий транспорт, в якому передбачається зростання вантажоперевезень на 10-15%.

Вантажоперевезення в умовах підвищеного ризику: що далі

З іншого боку, закладати підвищення цін на вантажоперевезення з урахуванням ризиків неприпустимо, це може стати непосильним тягарем для клієнтів. А везти вантаж на шкоду собі - нерентабельно. Невпевненість у завтрашньому дні може спровокувати шахрайські схеми, криза неплатежів за вантажоперевезення. Як і раніше залишається проблемою відсутність точної статистики - практично третина внутрішніх вантажоперевезень знаходиться в тіні.

Адаптивним напрямком найближчим часом, стануть сервіси доставки, на які можуть переключитися вантажоперевізники. До прикладу про це на сайті інформує Інка-Транс. Цілком ймовірно, що попит на них збережеться в довгостроковій перспективі і після карантинних обмежень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...