Черкащина отримала 65 мільйонів на засоби реабілітації для людей з інвалідністю

Черкащина отримала 65 мільйонів на засоби реабілітації для людей з інвалідністю

У 2019 році в області повністю забезпечили потребу людей з інвалідністю в технічних та інших засобах реабілітації.

На ці цілі з державного бюджету виділили 65,3 млн грн, повідомили в ОДА.

До технічних та інших належать засоби реабілітації, які роблять життя людей з інвалідністю комфортнішим: протезно-ортопедичні вироби, зокрема ортопедичне взуття; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; засоби для пересування; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Особа з інвалідністю самостійно обирає технічний засіб реабілітації, місцевий орган соціального захисту здійснює оплату за виданий виріб.

"Надання такої послуги здійснюють на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством-виробником ТЗР та органом соціального захисту населення, – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. – Крім цього, запроваджено виплату компенсації за самостійно придбані вироби, а саме: за допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією".

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації або отримання відповідної компенсації, необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

У Черкаській області живе понад 106 тисяч осіб з інвалідністю, а це понад 14% населення працездатного віку.

люди з інвалідністю реабілітація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии