• Головна
  • 60 гектарів лісу на Черкащині повернув суд у державну власність
15:24, 23 грудня 2019 р.

60 гектарів лісу на Черкащині повернув суд у державну власність

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

За позовом прокуратури Черкаської області в державну власність повернули близько 60 га земель лісового фонду на Канівщині, що перебували у власності сім’ї колишнього високопосадовця.

Особи, зацікавлені в незаконному оформленні земельних ділянок, підшукали жителів області, яких схилили до «співпраці», після чого за сприяння керівництва Канівського районного відділу земельних ресурсів в лютому 2005 року розпорядженням Канівської райдержадміністрації у власність 46 громадянам безоплатно передали 60 га земель лісогосподарського призначення в адміністративних межах Бобрицької сільської ради. Таким чином, зазначені ділянки розподілили на підставних осіб з метою подальшого перепродажу їх зацікавленим особам. Після злочинних маніпуляцій землі, розташовані єдиним масивом, були придбані колишнім високопосадовцем і його родичами, повідомили в ОДА.

Справа неодноразово розглядалася судами всіх інстанцій. 19 грудня Черкаський апеляційний суд постановив довгоочікуване рішення, яким вимоги прокуратури  задоволено та витребувано з незаконного приватного володіння весь масив особливо цінних земель. Лісами зможе користуватись кожен охочий.

Органи прокуратури Черкащини надалі вживатимуть заходи, спрямовані на захист інтересів держави у лісовій сфері, оскільки на сьогодні лісистість в області є нижчою від рівня, оптимального для забезпечення позитивного впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людей. Крім того, розпорядження й використання земель, вкритих зеленими насадженнями, нерідко здійснюються з порушеннями вимог законодавства, наслідком чого є зменшення їх площі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #ліс #прокуратура
Оголошення
live comments feed...