До 40 відсотків дорослих черкащан отримали щеплення від дифтерії

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Жителі Черкас активно долучаються до щеплень від дифтерії та правця.

В місті вакциновано близько 77 % дітей до одного року, понад 60 % черкасців шкільного віку та до % дорослих людей, повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник.

Щеплення не дає імунітету на все життя. Тому дорослим треба повторно вакцинуватися кожні 10 років, починаючи з 26-ти років.

Щеплення від дифтерії і правця — досить швидка і фактично безболісна процедура. Запишіться на прийом до сімейного лікаря чи педіатра, з яким підписали декларацію. Під час консультації ви можете поставити лікарю всі запитання, які вас цікавлять про вакцинацію: можливі реакції організму, процедуру щеплення чи про вакцини.

Скажіть лікарю, якщо: у вас є алергія на ліки або їжу, у вас була реакція на попереднє щеплення, зараз приймаєте ліки або маєте серйозні захворювання серця, легенів, нирок тощо, проходили курс хіміотерапії, гормональної терапії, отримували стероїди або ліки, що пригнічують імунітет.

Після консультації ви підписуєте інформовану згоду на щеплення, підтверджуючи, що отримали відповіді на свої запитання. Лікар надає направлення в кабінет щеплення. Лікарі приватних кабінетів та медичних центрів можуть проводити щепленя при наявності відповідного дозволу у ліцензії.

щеплення дифтерія лікар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии