• Головна
  • Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів субсидії
10:16, 25 жовтня 2019 р.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів субсидії

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

В опалювальному сезоні 2019-2020 років субсидії отримають всі, хто потребує допомоги.

Уряд ужив заходів, щоб субсидії охопили більшу кількість незаможних отримувачів. 20 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів цього виду допомоги.

Також постановою змінили відсоток — з 15 до 20%, який  домогосподарство сплачує за комуналку. Однак зміни у формулі нарахування субсидій відбудуться з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону. Підходи залишаються тими ж: чим менші доходи, тим більша допомога.

Принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився, його визначають індивідуально: що менші доходи домогосподарства, то менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

В опалювальному сезоні 2018-2019 років середній обсяг платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоч в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7% , а ще 30% сімей – 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не означає такий відсоток сплати.

Водночас зі змінами допомога стане більш адресною. Її отримають саме ті, хто дійсно потребує. Адже більше коштів буде направлено саме для незаможних родин.

«Ми хочемо, щоб більше коштів у програмі субсидій залишалось для найменш заможних категорій. Наприклад, дитячих будинків сімейного типу, які раніше не були в програмі, і сімей з низькими доходами», – наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте також: Умови призначення житлових субсидій спростили для українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #уряд
Оголошення
live comments feed...