Рекордний врожай: поліція вилучила наркосировину на мільярди гривень

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

У ході операції "Мак-2019" виявлено близько 358 мільйонів рослин маку та конопель, які вирощувались на площі понад 375 га.

З травня по жовтень Національна поліція проводила щорічні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак». Цьогорічні результати стали рекордними за всю історію проведення операції, повідомили в ГУ НП у Черкаській області.

За час відпрацювання не допущено виток на нелегальний наркоринок 358 мільйонів кущів наркосировини, що в 170 разів перевищує минулорічний результат. Прибуток злочинців від збуту такої кількості наркосировини склав би  мільярди гривень.

Основний акцент у діяльності поліції робився на документуванні наркоаграріїв, які здійснюють незаконне культивування нарковмісних рослин у майже промислових масштабах. Як наслідок, у серпні на Полтавщині задокументовано злочинну групу, з ознаками організованості. Її  учасники посіяли та виростили рекордний незаконний посів маку у кількості близько  345 млн. рослин на площі 234 гектари.

А вже через місяць на Прикарпатті поліція викрила організовану злочинну групу, яка в спеціально облаштованих теплицях площею 4 га на промисловому рівні незаконно вирощувала елітні сорти конопель. У зловмисників вилучено майже 90 тис. рослин конопель та понад 1 тонну готового особливо небезпечного наркотичного засобу «канабіс», вартістю понад 10 мільйонів гривень.  На «чорному ринку» вартість наркотичної речовини, яку можна було б виготовити з виявлених рослин,становить понад 50 мільйонів євро.

У результаті проведення операції «МАК» розпочато 1863 кримінальних провадження. У 63% кримінальних проваджень правопорушникам уже повідомлено про підозру.

Рекордний врожай: поліція вилучила наркосировину на мільярди гривень, фото-1
мак наркотики поліція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии