• Головна
  • Землю зможуть купити тільки українські фізичні особи та українські компанії
13:34, 23 вересня 2019 р.

Землю зможуть купити тільки українські фізичні особи та українські компанії

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Українська земля буде продаватися тільки для українців, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

«Землю зможуть купити тільки українські фізичні особи та українські компанії. Це робиться для того, щоб ми контролювали, хто є власником землі. Для цього ми створюємо окрему систему моніторингу — будемо особисто відслідковувати, хто є справжнім власником землі», — сказав міністр.

У малих фермерів буде можливість купувати землю з підтримкою держави. Спеціально для них створюють Програму підтримки дешевих кредитів на купівлю землі — конкретно для купівлі земельної ділянки, обладнання чи трактора. Програма запрацює з 2020 року.

Ця допомога буде адресована тому, хто хоче працювати на землі. Діятиме вона для людей, які хочуть купити не більше 500 га землі.

«У нас є 7 млн пайовиків, з них мільйон вже померли. Більше 25% з тих, хто померли, она просто повернулась у фонд держави. На 6 млн пайовиків, які залишились, у нас всього декілька тисяч компаній, які орендують землю. Питання — на кого саме ми працюємо? На людей чи на крупні агрохолдинги?».

Якщо людина не буде продавати цю землю, то зможе здавати її в оренду за вищою ціною. Виросте ціна — збільшаться надходження в місцеві бюджети за землю, а значить буде більше грошей в селян. Ці гроші вони зможуть використати на розвиток свого села.

Уряд створив безкоштовну гарячу лінію – 1545. Сюди може подзвонити будь-який громадянин України та отримати відповідь на всі запитання  стосовно земельної реформи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #паї #оренда
Оголошення
live comments feed...