Степанецька об’єднана територіальна громада стала лідером Черкаської області серед найзаможніших громад завдяки присутності підприємств холдингу МХП Юрія Косюка

Присутність на території Степанецької об’єднаної територіальної громади двох великих підприємств холдингу МХП відомого українського бізнесмена Юрія Косюка дозволило цій ОТГ очолити обласний рейтинг Черкащини серед восьми найзаможніших громад області.

Сімнадцять сіл Канівського району, які об’єднує Степанецька ОТГ, продемонстрували найвищий в області рівень доходів на одного мешканця. Децентралізація місцевих фінансів, яка дозволяє залишати фінансовий ресурс від податків та зборів підприємств на місцях, дозволила цій ОТГ у вісім разів збільшити загальний бюджет — з 9,5 млн грн до 76 млн грн без урахування державних субвенцій.

Степанецька об’єднана територіальна громада стала лідером Черкаської області серед найзаможніших громад завдяки присутності підприємств хол..., фото-1

Основні бюджетоутворюючі підприємства на території ОТГ — дві компанії агрохолдингу Юрія Косюка МХП – ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ПрАТ «НВФ Урожай», які уклали угоди про партнерство з місцевою громадою.

«Від птахофабрики надходить близько 73% від усього обсягу власних надходжень ОТГ, а разом з «НВФ Урожай» – це більше 80%. Кошти спрямовують на розвиток інфраструктури всіх без винятку населених пунктів ОТГ. Окрім цього, птахофабрика щороку виділяє на підтримку комунальних підприємств громади 850 тис. грн. Участь і перемоги у конкурсах грантів від Благодійного фонду холдингу МХП «Урожай – громаді» дають змогу реалізувати цікаві та корисні проекти з розвитку громадської інфраструктури селищ, загальний бюджет яких щорічно сягає до 500 тис. грн», – розповів голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Степанецька об’єднана територіальна громада стала лідером Черкаської області серед найзаможніших громад завдяки присутності підприємств хол..., фото-2

Завдяки децентралізації державних фінансів більше половини сплачених підприємствами МХП податків, які за 2018 рік склали понад 3,1 млрд грн, залишились у розпорядженні регіонів та громад, де присутні понад 30 підприємств холдингу Юрія Косюка.

«Колись Канівщина була на останньому місці в обласному рейтингу: найнижчий дохід на душу населення, найнижчі зарплати, найвище безробіття — депресивний район. Прийшов МХП, і тепер Канів — другий після Черкас: гідні зарплати, зниження безробіття, і ми бачимо тут перспективи подальшого зростання, — поділився з колективом МХП своїми спостереженнями Юрій Косюк, засновник та голова правління холдингу. — Мешканцірегіонів нашої присутності стають більш заможними: отримують якісні соціальні програми та поліпшену інфраструктуру, це дає імпульс розвитку місцевого малого бізнесу, розвитку місцевих підприємств та бізнесменів, які стають локальними партнерами МХП, у громад з'являються ініціативи, які неможливо було б реалізувати без наших підприємств, без наших податків, що залишилися на місцях».

Степанецька об’єднана територіальна громада стала лідером Черкаської області серед найзаможніших громад завдяки присутності підприємств хол..., фото-3

За словами Олександра Яременка, підприємства-партнери «Миронівська птахофабрика» та «НВФ Урожай» Групи МХП допомагають громадам в усіх сферах життя: поточний ремонт доріг комунальної власності, обладнання дитячих ігрових майданчиків, створення нових зупинок громадського транспорту, прибирання та вивезення сміття, ремонт шкіл та дитячих садочків, а також розвиток інфраструктури загального користування — освітлення та причепурення населених пунктів, водопостачання. Головне ж, за словами голови Степанецької ОТГ, керівники підприємств МХП не чекають, поки до них звернеться громада, а самостійно ініціюють реалізацію проектів в рамках співпраці.

У першому півріччі 2019 року холдинг відомого українського бізнесмена Юрія Косюка у рамках проектів корпоративної соціальної відповідальності спрямував на підтримку та розвиток громад у 14 регіонах присутності підприємств МХП понад 62 млн грн. У 2018 році суми КСВ-інвестицій МХП у розвиток громад присутності перевищили 200 млн грн.

«Взаємодія з МХП відбувається постійно, спілкування між колективом школи та керівництвом підприємств вельми продуктивне – до наших потреб прислухаються, ставляться з увагою та розумінням. Ми збудували внутрішні туалети, закупили комп’ютерну техніку, спортивний інвентар, реалізували низку проектів», — розказав про результати співпраці з МХП Станіслав Яременко, директор Степанецького ліцею.

Завдяки посиленню фінансової бази місцевого самоврядування Степанецька ОТГ створила власне комунальне підприємство «Благоустрій» для реалізації інфраструктурних проектів на території громади та підтримки інфраструктури селищ ОТГ у належному стані. Серед головних функцій комунального підприємства — безкоштовне для місцевих мешканців вивезення твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, благоустрій населених пунктів громади, реставрація братських могил, встановлення дитячих майданчиків, обслуговування вуличного освітлення, взимку — розчищення вулиць від снігу, тощо. Керівник підприємства Ольга Козак зазначила, що неоціненну допомогу проектам комунальників надає «Миронівська птахофабрика» МХП.

«Останні два роки КП «Благоустрій» отримує по 400 тисяч гривень від птахофабрики на провадження своєї діяльності. Цю допомогу ми використовуємо на потреби мешканців громад. Впроваджуємо енергоощадні та екологічні проекти: замінили у вуличних ліхтарях натрієві лампи на діодні, для збирання сміття у 17 селах, що входять до складу ОТГ, закупили та встановили 100 сміттєвих баків. Безперечно, співпраця із птахофабрикою МХП несе велику користь громаді. Наші села стають більш цивілізованими та комфортними для життя», — розказала Ольга Козак про вклад МХП у розвиток громади.

Велике значення надається підтримці спорту. у 2018 році МХП спрямував 650 тис. грн на розвиток місцевої футбольної команди «Росава». Станіслав Яременко суміщає директорство у ліцеї та роботу головним тренером, і тепер пишається тим, що завдяки підтримці з боку підприємств-партнерів МХП, футбольний клуб «Росава» торік посів п'яте місце у чемпіонаті Черкаської області.

«Це дуже хороший результат, якого б ми не змогли досягти без підтримки Миронівської птахофабрики. Водночас з допомогою нашого партнера започаткували чемпіонат ОТГ з футболу, в якому зараз грають 5 команд», – резюмував пан Яременко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі