• Головна
  • В Україні починається реформа будинків дитини
17:49, 8 серпня 2019 р.

В Україні починається реформа будинків дитини

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Будинки дитини перетворять у центри реабілітації та паліативної допомоги.

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям. В кожній області запрацюють центри реабілітації та паліативної допомоги, яких нині критично не вистачає, повідомили в МОЗ України.

У центрах діти зможуть проходити фізичну, медичну, соціальну, психологічну реабілітацію та корекцію, отримуватимуть паліативну допомогу. Допомога надаватиметься як стаціонарно, так і амбулаторно.

Новостворені центри не перетворяться на інтернати, адже допомога дітям надаватиметься в присутності батьків або людей, які їх замінюють. Оплачуватиме такі реабілітаційні послуги Національна служба здоров’я України. Крім того, можна буде проконсультуватись у фахівців центру чи пройти лікування амбулаторно. 

У новостворених центрах навчатимуть батьків, опікунів, членів сім’ї та людей, які беруть участь у догляді за дитиною. Вони вчитимуться доглядати за дитиною, враховуючи її стан здоров'я, фізичний та психічний розвиток. 

Головна мета такої трансформації - своєчасна і якісна медична допомога. Зараз в Україні недостатньо закладів, де дитина може отримати якісну реабілітацію. 

Паліативну допомогу за державний кошт діти отримують на рівні відділень лікарень. Цього ресурсу недостатньо, адже за даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), паліативної допомоги в Україні потребують до 70 тис дітей щороку.

Нині у 751 закладі інституційного догляду та виховання дітей перебувають понад сто тисяч дітей. Лише 8% дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду та виховання дітей по всій Україні мають статус дітей-сиріт, всі інші мають батьків або родичів, які офіційно не позбавлені батьківських прав. Це означає, що 92% дітей мають батьків чи опікунів і можуть зростати у середовищі, яке сприятиме здоров’ю та розвитку, отримуючи реабілітаційні послуги за потреби. 

Велика перевага трансформації саме будинків дитини в тому, що в усіх є достатня кількість кваліфікованого медперсоналу. Всі заклади мають реабілітаційне обладнання, більшість - басейни і сенсорні кімнати і не потребують додаткового фінансування, щоб надавати якісні послуги громадам. Але ці послуги доступні лише для дітей, які в цих закладах перебувають. Через стару неефективну систему діти, які потребують реабілітації і живуть в сім’ї, не мають доступу до потрібних  послуг. 

Світова практика і затверджена Урядом Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки передбачає перехід на систему, що забезпечить догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі. Адже діти мають рости у сім’ях, а якщо такої можливості немає, то в умовах, наближених до сімейних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #паліативна допомога
Оголошення
live comments feed...