75 % абітурієнтів, рекомендованих до зарахування, отримали бюджетні місця

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Вступники 2019 року більш виважено підійшли до вибору спеціальності та вишу, а завдяки механізму «місце йде за студентом» більш як три чверті рекомендованих до зарахування отримали місця в омріяних університетах.

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Якщо порівняти минулорічну кампанію та цьогорічну, ми бачимо, що зросла кількість вступників та електронних кабінетів, які вони створили, але зменшилась кількість заяв. Це означає, що вступники були більш сфокусовані на тому, куди вони хочуть вступити», — відзначила вона.

Якщо торік було створено 162 тисячі кабінетів та подано 914,5 тис. заяв, то цього року було створено 168 тис. кабінетів, а подано заяв – 831,5. При тому на бюджет кількість заяв та спеціальностей залишилась незмінною з минулого року.

«Однією з причин є велика робота, за яку я хочу подякувати аналітичному центру CEDOS. Вони підготували спеціальне тестування для вступників. Пройшовши цей тест, вони могли краще визначитися, куди вступати, поставити собі питання. Загалом сторінку цього тесту впродовж вступної кампанії переглянули 131 тис. осіб», — розповіла Лілія Гриневич.

Широкий конкурс – механізм, коли «місце йде за кращим студентом в обраний виш» – дозволив понад 75% рекомендованих до зарахування на бюджет дістати місце в омріяному закладі. Це ті університети, які вступники ставили за першим або за другим пріоритетом.

«Для нас це дуже важливий показник. Це означає, що система працює правильно, механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість абітурієнту з високими балами ЗНО отримати місце держзамовлення, а й отримати його в тому університеті і на тій спеціальності, про які вони мріють», – зазначила Міністр.

Цьогоріч рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 354 вступники на базі 11 класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.

абітурієнт вступ університет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі