• Головна
  • 300 електронних рецептів виписали черкаські лікарі
13:21, 15 квітня 2019 р.

300 електронних рецептів виписали черкаські лікарі

pixabay.com

pixabay.com

З першого квітня Національна служба здоров’я України запровадила електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Віднині за його допомогою здійснюватиметься відшкодування аптечним установам за відпущені «доступні» ліки пацієнтам, повідомили в мерії Черкас.

Нині у Черкасах відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» здійснюється у 53 аптеках та аптечних пунктах. З них – 17 установ комунальної форми власності та 36 – приватної.

За перші 10 днів квітня сімейні лікарі та дільничні педіатри виписали майже триста електронних рецептів саме в Черкасах.  Їх перевагою є те, що нівелюються географічні обмеження для пацієнтів. Тож отримати відповідні  ліки можна отримати у будь-якій аптеці, яка бере участь у цій програмі, незалежно від місця, де виписали рецепт.

Для отримання такого електронного рецепту пацієнту потрібно записатись і з’явитись на прийом до сімейного лікаря, з яким укладено угоду.

Якщо сам пацієнт не має можливості особисто прийти, замість нього може з’явитись  законний представник, або довірена особа, яка зареєстрована в електронній програмі при підписанні декларації . І тоді виписується рецепт на «доступні» ліки на цю особу із зазначенням номеру телефону або самого пацієнта (якщо він  прийшов), або довіреної особи.

При виписці електронного рецепту на телефон пацієнта приходить СМС-повідомлення з номером рецепту.  І з цим мобільним телефоном пацієнт звертається у аптеку. Можна звернутися у аптеку у районі, у містах, як Черкаської області, та в інших областях. Але аптека має бути маркірована наліпкою установленої форми «Доступні ліки».

Термін дії електронного рецепту становить 30 днів з дати виписування такого рецепту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Доступні ліки #електронний рецепт
Оголошення
live comments feed...