![](https://s.0472.ua/section/logo/upload/pers/10/logo.png?20240727)
Нацбанк вводить у обіг пам’ятну монету "Холодний Яр"
![Нацбанк вводить у обіг пам’ятну монету "Холодний Яр" Нацбанк вводить у обіг пам’ятну монету "Холодний Яр"](/dist-assets/images/cap.jpg)
Нацбанк України з 15 квітня вводить у обіг пам’ятну монету "Холодний Яр" номіналом 5 гривень із нейзильберу.
Монета вийде тиражем 40 000 шт. Сьогодні, 1 квітня, можна замовити пам’ятну монету "Холодний Яр" on-line. Усі бажаючі матимуть змогу замовляти їх до 14 квітня 2019 року, повідомив сайт НБУ.
На аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким напис півколом УКРАЇНА, під гербом позначення номіналу 5 та на дзеркальному тлі вертикальний напис ГРИВЕНЬ, літери якого донизу розширюються, по обидва боки від напису– зображення стовбурів дерев; угорі на дзеркальному тлі стилізований напис півколом – ХОЛОДНИЙ ЯР (сформований з гілок, жолудя, листя); унизу ліворуч – рік карбування монети 2019; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч на дзеркальному тлі).
На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс: угорі і внизу, з ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленого кола (використано тамподрук) у центрі монети, що символізує листя та сонце; ліворуч і праворуч – коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини та Холодноярської Республіки; унизу серед дерева. Троїцька церква Мотронинського монастиря.