• Головна
  • Альтернатива похованню: будівництво крематорію ініціюють у Черкасах
17:54, 28 лютого 2019 р.

Альтернатива похованню: будівництво крематорію ініціюють у Черкасах

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

У 2018 році близько 280 черкащан скористалися послугою кремації.

Для черкасців ця послуга доступна у столиці, а коштує близько 4 тисяч гривень. У Черкасах ця послуга вартувала б у 4 рази дешевше, адже левова частина витрат – транспортування тіла, розповіла заступниця міського голови Людмила Бордунос.

– Люди платитимуть лише близько 500-600 грн за соціальну труну. Для кремації інша не потрібна, адже вона спалюється. Вартість спалювання – теж близько 500 грн. Тобто загалом послуга коштуватиме 1100 грн, – говорить Людмила Бордунос.

Будівництво крематорію на 2 печі без інженерних мереж коштуватиме близько 10 мільйонів гривень. В цю суму не враховано підведення водо-, газо- та електропостачання.

Згідно законодавства, крематорій має будуватися на відстані мінімум 3 кілометри від житла. У новому генеральному плані територія будівництва крематорію та колумбарію визначена за 7 кладовищем.

Як розповідає заступниця міського голови Людмила Бордунос, згідно з чинним законодавством, крематорії мають будуватися та утримуватися тільки комунальними підприємствами. Нині ж в Україні обговорюється питання надання можливості будівництва крематоріїв інвесторам.

Будівництво крематорію не означає відмову від традиційних поховань.

– Це альтернатива, це право вибору, яке залишатиметься за людьми, – додає Бордунос.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крематорій #будівництво #черкаси
Оголошення
live comments feed...